(Фото)HEMA КОЈ HE ДОЈДЕ: Мицкоски, Партениј, Столе Стоилов, Тарчулвски, Дамовски и многу други присутни на промоцијата на „Нешто ќе те питам бабо“ од „Некст Тајм“

Поврзано

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

ЗАБАВА(Видео) Неверојатна сцена: Орел грабна ајкула

Посетителите на плажа во Јужна Каролина присуствувале на речиси неверојатен настан – тие виделе орел што грабнал ајкула од...

Речиси и да немаше личност од естрадната но и политичката јавност која вечерва не се појави на промоцијата на новиот видео запис за песната „Нешто ќе те питам бабо“ на групата „Некст Тајм“, посветена на големиот македонски војвода Тодор Александров

Фото: iNFOMAX.mk

На промоцијата присутен беше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, поглаварот на Бигорскиот манастир Партениј, легендата на македонскиот спорт Столе Стоилов, пратеникот Јохан Тарчуловски, режисерот Борис Дамовски, но и низа други естрадни работници, политичари и општествени дејци.

Промоцијата ја пропуштија претставниците на власта, од каде немаше ниту еден присутен.

 

Актуелно

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести