(Фото)HEMA КОЈ HE ДОЈДЕ: Мицкоски, Партениј, Столе Стоилов, Тарчулвски, Дамовски и многу други присутни на промоцијата на „Нешто ќе те питам бабо“ од „Некст Тајм“

  • March 25, 2019

Речиси и да немаше личност од естрадната но и политичката јавност која вечерва не се појави на промоцијата на новиот видео запис за песната „Нешто ќе те питам бабо“ на групата „Некст Тајм“, посветена на големиот македонски војвода Тодор Александров

Фото: iNFOMAX.mk

На промоцијата присутен беше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, поглаварот на Бигорскиот манастир Партениј, легендата на македонскиот спорт Столе Стоилов, пратеникот Јохан Тарчуловски, режисерот Борис Дамовски, но и низа други естрадни работници, политичари и општествени дејци.

Промоцијата ја пропуштија претставниците на власта, од каде немаше ниту еден присутен.

 

Претходно «
Следно »