(Видео)OТКРИЕНА ПРИЧИНАТА ЗОШТО КАНАЛ 5 Е НАЈГЛАСНИОТ ВЛАДИН МЕГАФОН: Водителката на Само Вистина во живо го молеше Анѓушев да се рекламира на телевизијата!

  • November 8, 2018

Ако досега беше непозната причината зошто Канал 5 е еден од најгласните владини мегафони и провладини медиуми после вечерашното гостување на Кочо Анѓушев во Само Вистина се е јасно. Имено водителката среде емисија го молеше и само што не клекна на коленици, вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев со својата компанија Брако да се рекламира на Канал 5.

 

-Добро еве убав пример ни дадовте со Брако, дали можеби наскоро ќе почнете да се рекламирате по македонските медиуми еве можеби на Канал 5, вели водителката.

На ваквото непрофесионално и срамно однесување на водителката реагираше и нејзиниот колега новинар Фуркан Салиу кој не можеше да си поверува што видел и слушнал во еден од најгледаните македонски медиуми. Што се случува прашува новинарот!
Што се случува и ова го слушнав во македонски медиум и тоа најгледан, коментира Салиу.

Јасно е дека бизнис интересите се поважни од професионализмот на медиумот, јасно е дека правилното и верно известување на гледачите на Анал 5 е заменето со владина пропаганда.

 

https://www.facebook.com/furkan.saliu.3/videos/754657554880132/

Претходно «
Следно »