December 9, 2021, 11:31 am

(Видео)Okлoпни вoзилa и cилни пoлициckи cили на влезот на Арачиново

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голема полициска акција се спроведува вечерва во Арачиново, а за акцијата се уште нема детални информации од МВР.

Од она што е досега познато е дека на влезот на селото се стационираат силни полициски екипи, а има и неколку оклопни возила.

Повеќе информаици во текот на вечерта.

#Haraçinë Vetura të blinduara parkohen ne hyrje të fshatit#АрачиновоОклопни возила се паркираат на влезот на селотоPër më shumë: Klan Macedonia Television

Posted by Furkan Saliu on Monday, December 7, 2020

Latest News

Американски сенатор pacпали по „демократскиот самит“ на Бајден – ја спомена и Македонија: За Вашингтон, демократијата значи „ти избираш кого ние ќе ти кажеме...

На 9-10 декември, претседателот Бајден ќе претседава со онлајн „Самит за демократија“, кој тврди дека „ќе ги собере лидерите...

More Articles Like This