(Видео)TИTO ПРИЗНА ДЕКА СТЕВО ГО ОЧЕКУВА TEЖOK ПOPAЗ: Силјановска е фаворит, но Пендаровски има добар рејтинг кај Албанците

  • March 14, 2019

Веќе подзаборавениот Тито Петковски, дел од коалицијата на Зоран Заев и СДСМ, вечерва во студиото на ТВ21 му предвиде изборен пopaз на Стево Пендаровски но дeфeтизмoт се обиде да го ублажи со претпоставката дека Пендаровски имал добар рејтинг кај Албанците

 

„На домашен терен фаворит може да биде, така да кажам, Силјановска, говорам кај Македонскиот електорат но голем xeндиkeп е оддалеченоста од Албанскиот електорат. Пендаровски ја има таа среќа што и пред пет години, а и денес има огромна поддршка кај Албанските бирачи и немој да го потцените фактот дека Пендаровски на контото на СДСМ донесе над 100.000 гласови“ – рече Тито Петковски во студиото на Тв21.

Тито Петковски: Кај македонскиот електорат фаворит е Силјановска

Тито Петковски: Кај македонскиот електорат фаворит е Силјановска

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 14. März 2019

Претходно «
Следно »