(Видeo) Љyпчo и Бyчкo вo мpтвa тpкa кoj e пoгoлeм „Taтap“

Поврзано

Албанија и Косово ќе формираат федерација, Курти ветува референдум за федерализација

При посета на Албанија во Март годинава, новиот Косовски премиер, Албин Курти, ги повика Албанците да гласаат за промени...

Народот yдpи по Стојчевска: Ти пишува „седи дома“ на фејсбук, ама изгледа тоа не важи за тебе

Социјалните мрежи попладнево буквално вријат по скандалот кој го предизвика пратеничката Бисера Костадиновска Стојчевска од СДСМ која позитивна на...

Дневен ковид биланс: Починaти се 24 лица, регистрирани се 364 нови случаи во Македонија

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.379 тестирања, а регистрирани се 364 нови...
- Advertisement -

Макеоднската јавност врие по изјавите на двајцата екс премиери, Владо Бучковски и Љубчо Георгиевски кога станува збор за спорот со соседна Бугарија.

Коментарите на социјалните мрежи се жестоки, а дел од граѓаните велат дека станува збор за мртва трка помеѓу двајцата за тоа кој е поголем бугарофил.

Погледнете го последното интервју на овластениот преговарач со Бугарија Владо Бучковски за Слободен Печат и како тој ликува на доаѓањето на бугарската национална телевизија на малите екрани во Македонија која и дефакто ќе служи како бугарска пропаганда машинерија.

Latest News

Албанија и Косово ќе формираат федерација, Курти ветува референдум за федерализација

При посета на Албанија во Март годинава, новиот Косовски премиер, Албин Курти, ги повика Албанците да гласаат за промени...

More Articles Like This