October 18, 2021, 2:05 am

(Видeo) Hов ckaндал со kopyпција во врска со набавката на вakцините?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во „Студио 10” на Телевизија 24 ексклузивно најави нов можен скандал со корупција во врска со набавката на вакцини.

Според него во конкретната ситуација со пандемијата се покажала целосната неспособност и немањето на добар менаџмент на власта.

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This