January 16, 2021, 9:28 am

(Видeo) Mилошocки до 3aeв: Kapма ис а бич

Поврзано

Бeз ЕУ нeмa aлтepнaтивa, члeнcтвoтo вo ЕЕЗ caмo пpeoднo peшeниe

Идејата за членство во Европската економска зона која овозможува слободен европски пазар, размена на работна сила и слободен транспорт...

Akтивни 16.231 cлyчaj co Koвид-19: Pacте бpoјoт нa oздpaвeни пaциeнти

До вчера во земјава беа регистриарни 16231 активни случаи на Ковид-19, од кои најголем број – 9985 се од...

Македонија, Црна Гора и Албанија воведоа caнкции кон Белорусија

Пет европски земји се приклучија на санкциите на Европската унија против Белорусија, објави Советот на ЕУ. „Земјите-кандидати: Република Македонија, Црна...
- Advertisement -

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денеска објави видео со кое на Заев му порача дека некогаш тие биле опозиција и го правеле истото.

„СДСМ поднесе 2.300 амандмани на Деловникот и рече ,ако сакате ефикасен парламент треба: да ја почитувате демократијата, да ја почитувате опозицијата и сами да си обезбедите кворум’. На тие амандмани потпишани беа тогашните пратеници Р.Шеќеринска, О.Спасовски, В.Бучковски и други славни демократски другари на аболицираниот Заев“, пишува Милошоски во објавата.

„Денес Заев пред да критикува зошто опозицијата поднела амандмани на Деловникот во Собранието треба, прво да си поразговара со Шеќеринска, Оливер и Бучковски за да му објаснат што е ефикасно Собрание и опозиција, и второ, да го потсетат на на народната поговорка “што си дробел, тоа ќе сркаш”!“, порачува Милошоски.

https://www.facebook.com/Antonio.Miloshoski/videos/384354776315631

Latest News

Кoj би peкoл: Hoвo нayчнo иcтpaжyвaњe – змиcки oтpoв, лek пpoтив Koвид-19

Руски научници под водство на раководителот на лабораторијата на Институтот за биоорганска хемија на Руската академија на науките, Јуриј...

More Articles Like This