ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Не чека промена со времето

  • January 26, 2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.

stud-sneg-ladno-1

 

Утринската температура ќе биде во интервал од минус десет до минус три, а дневната температура од минус четири до два степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до минус осум, а дневната ќе достигне до нула степени.

Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво со пониски утрински температури, додека дневните ќе бидат во благ пораст. Претпладне по одделни котлини е можна појава на ретка магла.

 

Претходно «
Следно »