ВИКЕНД ХОРОСКОП: Огромна сума пари за Бикот, вистинска љубов за Ракот

  • February 16, 2019


Овен (21.03 – 20.04)

На најдобар начин користете ги своите генијални особини. Ви паѓаат на памет луди идеи, фантазијата е богата, а сепак, одлично функционирате. Некого очајно сакате да видите, ќе направите се за да воспоставите контакт.

Бик (21.04 – 21.05)

Парите многу добро ќе се вклопат во вашите планови околу домот. Имате многу добри идеи и време е да почнете да ги спроведувате. Размислете околу финансиската конструкција.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сте се ускладиле со средината што значи дека сте успеале да најдете сопствен мир. Многу припадници на овој знак ги очекува некакво патување во странство, а некои пак размислуваат за стручно усовршување. Во целост уживате во сите животни сфери.

Рак (22.06 – 22.07)

Не успевате да се навикнете на новонастанатите околности во вашето опкружување. Ве очекува вистинска љубов. Немојте да ја искоцкате. Избегнувајте го никотинот и внимавајте при консумацијата на лекови.

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе бидете опкружени со луѓето кои ги сакате. Ќе јадете неконтролирано иако сте си ветиле на самите себе дека ќе бидете на диета. Ве очекува финансиска добивка која набрзина ќе ја потрошите. Ќе добиете вести од странство од некоја ваша драга личност.

Девица (23.08 – 22.09)

Ве очекува голема забава овој викенд. Но, сепак, бидете внимателни и не претерувајте со алкохолот. Доколку овие два дена треба да донесете некои важни одлуки, донесете ги стабилно и решително.

Вага (23.09 – 22.10)

Нетрпеливоста ќе ве охрабри да преземете акција, при што ќе бидете доста непромислени, а грешките во чекори може да ви ја намалат вредноста на постигнатите резултати. Нешто во вас ќе ја потенцира важноста на меѓучовечките односи и ќе ве поттикне да ги видите направените грешки.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Наместо да бидете опколени со луѓе кои шират негативна енергија, оттргнете се од сите и останете во својот дом посветувајќи си време само на себе. Бидете што повеќе физички активни и со тоа ќе се чувствувате подобро.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Настаните овој викенд нема да се движат во посакуваниот правец, но сепак вие ќе умеете добро да се снаоѓате во различните услови на работен план. Ќе умеете да го наметнете своето мислење и да си создадете свои услови. Вашиот партнер често го менува своето мислење и на тој начин кај вас предизвикува нервоза.

Јарец (22.12 – 20.01)

Полни сте со енергија и доколку не успеете да ја трансформирате или употребите ќе бидете во голема неволја. Ќе се обидете на насилен начин да го добиете она што го сакате и доколку наидете на препреки ќе размислувате во погрешна насока.

Водолија (21.01 – 19.02)

Со пријателите ќе ги поминувате слободните моменти. Тие умеат да ви помогнат за да ги заборавите проблемите особено оние кои се однесуваат на вашето здравје. Слабата точка на организмот е стомакот. Не е ништо алармантно, но сепак внимавајте што јадете.

Риби (20.02 – 20.03)

Тешко се носите со критиките и не сте секогаш реални. Секогаш околу вас се многу заинтересирани лица и можноста да стапите во некоја врска, но на вас постојано нешто ви недостасува. Немате желба да си помогнете на себе си, а не се чувствате добро.

Претходно «
Следно »