September 29, 2020, 7:24 pm

Викенд xopockoп 15-16.08.2020

Поврзано

Дневен хороскоп

ОВЕН Не се откажувате од своите идеи дури кога и колегите даваат објективни забелешки. Имате нагласена потреба за љубов и...

Дневен xopockoп за недела (27. септември 2020)

ОВЕН Работа: Пробувате да не размислувате за работа. Недела е ден за одмор. - Реклама - Љубов: Уживате во времето минато со...

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...
- Advertisement -

Овен (21.03 – 20.04)

Ве очекува прилика да дојдете до подобра заработка, па секако треба да ја искористите и да и се посветите на работата. Во љубовта ви следат возбудливи случувања, кои дури и ќе ве изненадат.

Бик (21.04 – 21.05)

Можете да очекувате прилично опуштена атмосфера на полето за работа бидејќи нема да имате премногу важни обврски. На љубовното поле се оди онака како што сте планирале.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Отворено покажувате незадоволство на овој план. Можно е да ви следи промена на работното место. Во љубовниот однос ќе делувате премногу доминантно

Рак (22.06 – 22.07)

Избегнувајте трошоци во текот на денешниот ден бидејќи подоцна може да се покаете доколку претерате. Во љубовта ќе бидете склони на љубоморни испади.

Лав (23.07 – 22.08)

Можеби дошло време да се позанимавате со проблеми кои едно време прилично сте ги избегнувале. Во љубовта ве очекува поволна ситуација на полето за љубов, едноставно ќе уживате.

Девица (23.08 – 22.09)

Ве очекуваат некои промени на работното место, од вас зависи како ќе ги прифатите. Со саканото лице имате добар однос, уживате во моментите поминати заедно.

Вага (23.09 – 22.10)

Ве очекува прилика да реализирате важна деловна соработка со лице кое го познавате од минатото. Не ги потиснувајте своите чувства. Обидете се да се отворите во комуникацијата со саканото лице.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Помошта од страна на вашите соработници ви доаѓа во вистинско време. Нема потреба да се грижите за доловните проблеми. Ќе успеете да оставите убав впечаток на лицето со кое флертувате.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Моментот не е поволен за големи промени, лесно би можеле да направите некоја грешка на ова поле. Во љубовта многу сте и посветени на саканата личност и она целосно ви верува, односот ќе ви биде прекрасен.

Јарец (22.12 – 20.01)

Се ближите кон остварување на целта на која сте и биле посветени. Задоволни сте бидејќи гледате дека трудот не бил залуден. Во љубовта променливи сте, па саканото лице не знае дали може да се потпре на вас.

Водолија (21.01 – 19.02)

Концентрацијата ви е малку намалена, па можно е често да правите грешки на деловен план. Пробајте да се сконцентрирате. Можни се мали проблеми во комуникацијата со саканото лице.

Риби (20.02 – 20.03)

Се случуваат разни промени кога станува збор за вашата работа, но тоа не ве плаши ниту најмалку. Верувате во позитивниот исход. Доколку сте во врска, со саканото лице ќе имате многу убави интимни моменти.

Latest News

Мицкоски: Не се проблeм зakоните, суштината е како се прeминуваат зaконите

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ зборуваше за процесот на интеграција кој и...

Мицкоски: Не можете рeформа да правите со Кацарска, уставен cyдија

Во гостувањето во „Топ тема“ лидерот на опозицијата и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека граѓаните на Република Македонија немаат доверба во системот...

Мицкоски: Владата за да не изгyби политички поени ја зголеми цената на струјата веднаш по изборите, ги кpaдат граѓаните

Цената на електричната енергија се одредува со важност од први јули, годинава за прв пат тоа се случи од први август. Целта на власта...

Мицкоски: Им се ставаа вeштачки ракавици во теретаната на моите луѓе, па се докажа дека е нeвистина, од власта не се извиниja

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на „Топ Тема“ посочи дека власта неколку пати се има обидено да го извaлка неговото име со разно разни...

Мицкоски: Бараме 4 викенди без ДДВ, 5 проценти поголеми примања за пензионерите кои им ги уkинаа, за стечајците и невработените поголема помош

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ истакна дека опозицијата нема да ја поддржи изборната измама која...

More Articles Like This