“ВИКИЛИКС” ГО ПОВИКУВА ОБАМА: Покажи ги доказите за руското хакирање, ако ги имаш

Поврзано

ВИДЕО: Медицинска сестра им свири на виолина на пациентите кои бoлeдуваат од Koвид-19

После тешките смени во болниците каде ги лекуваат пациентите заразени од Ковид-19, медицинска сестра им свири на пациентите на...

C3O: Известени сме за одлуката на САД

Светската здравствена организација доби извештаи дека САД официјално го известиле генералниот секретар на ОН за повлекувањето од СЗО, но...

САД официјално се повлекуваат од C3O

Американскиот претседател, Доналд Трамп, официјално ги повлече САД од Светската здравствена организација (СЗО), кои ги обвинува за лошо управување...

Откако американскиот претседател во заминување Барак Обама истакна дека ќе се превземат мерки против Русија поради хакирање на мејловите на Демократската партија, се огласија од Викиликс, од каде што беа објавени мејловите.

Од Викиликс му порачаа на американскиот претседател да ги испрати документите кои ги имаат кај нив за да ги ,,прегледаат“ .

obama_sinhua

Со оваа изјава Викиликс всушност на еден саркастичен начин ги критикува тврдењата на Обама. Oбама во неговиот говор изјави дека е ,,сосема сигурен“ дека Русите ги хакирале тие мејлови, а дека наредбата ја дал директно Владимир Путин.

Но, и покрај тврдењата и големата медиумска кампања, САД сеуште не објавија никакви докази со што ќе го потврдат дека хакерскиот напад навистина го извршиле Руси.

 

Актуелно

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

Повеќе вести