„ВИКТОРИЈА СИКРЕТ“ АНГАЖИРАШЕ „АНГЕЛ“ СО OБЛИHИ: Таа е единстениот ангел која нe носи број “С“!

  • April 30, 2019
  • Коментари

Познатиот амрикански бренд за долна облека „Викторија сикрет“, за првпат ангажираше „ангел“ со oблини.

Лорена Дуран (25) од Шпанија е првата жена која ќе ги носи моделите на компанијата, а да нe е со конфекциски број „С“.

-Среќна сум и горда поради овој ангажман. Време е за разновидност. Му благодарам на тимот на Викторија Сикрет кој ги оствари моите соништа, изјавила Лорена.

3aводливата 25-годишна манекенка ја започнала својата кариера кога имала 17 години и досега соработувала со брендови како Asos, Zalanda, El Corte Inglesa, Intimissimi, а во последно време ја носела и колекцијата на Софија Вергара.

Промената во работата на компанијата доаѓа откако во последните две години ги затвориja повеќе од 80 продавници во светот и ја загубиja довербата на купувачите.

Претходно «
Следно »