September 29, 2020, 11:47 pm

ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА ДУИ ПРЕТЕПАЛ ПОЛИЦАЕЦ: Претпладнево функционер на ДУИ претепал полицајка, па си заминал слободен!

Поврзано

Семеен „бизнис“ во Кавадарци: Татко и син заедно произведувале и продавале дpoга

Основното јавно обвинитeлствo Кавадарци донесе наредба за спроведување на иcтражна постапка пpoтив две лица, татко и син на возраст...

Пyкaње во близина на кacарната „Илинден“

Синоќа во 19.15 часот во Полициската станица Карпош, од касарната „Илинден“ било пријавено дека на околу 100 метри од...

Скопјани им го пpecekле патот на полицајци и ги нaпaднaле поради претходно напишана kaзнa

На 28.09.2020 околу 12.40 часот на бул.„Словенија“ во Скопје, на влез за с.Визбегово, полициски службеници coпреле патничко возило „дачиа...
- Advertisement -

Висок фунцкионер на ДУИ претпладенво во близина на трговскиот центар Мавровка, при рутинска сообраќајна контрола нападнал полициски службеник

Како што дознаваме од извори во полицијата, при рутинска сообраќајна контрола кај трговскиот центар „Мавровка“, висок функционер на ДУИ нападнал полициски службеник кој се здобил со тешки телесни повреди поради што, истата била пренесена  во Градска Болница за укажување на лекарска помош.

Неофицијално, се работи за лицето Бeкир Асани, инаку висок функционер на владеачката партија ДУИ и бивш претседател на партискиот огранок во општина Чаир. Истиот не е приведен од страна на полицијата, по силните ургенции од страна на функционери на владата, и заменик-министерот за внатрешни работи Нухиу.

Портпаролот на МВР Тони Ангеловски го потврди инцидентот и соопшти дека наскоро ќе излезат со официјални информации за случајот.

Потврда добивме и од ПС Бит Пазар, од каде велат дека лицето со покана ќе биде повикано на разговор.

6 КОМЕНТАРИ

Latest News

„Година повеќе, но и мудрост повеќе“: Мицкоски го прослави својот 43 роденден

рестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден. „Година повеќе,...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата, која се уште не е...

Колапс во индустријата: Пaд од 9 отсто на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава во однос на август лани бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари ‒ август 2020 година, во...

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош пример како за неполн час...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

More Articles Like This