ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА ДУИ ПРЕТЕПАЛ ПОЛИЦАЕЦ: Претпладнево функционер на ДУИ претепал полицајка, па си заминал слободен!

  • March 1, 2018
  • Коментари

Висок фунцкионер на ДУИ претпладенво во близина на трговскиот центар Мавровка, при рутинска сообраќајна контрола нападнал полициски службеник

Како што дознаваме од извори во полицијата, при рутинска сообраќајна контрола кај трговскиот центар „Мавровка“, висок функционер на ДУИ нападнал полициски службеник кој се здобил со тешки телесни повреди поради што, истата била пренесена  во Градска Болница за укажување на лекарска помош.

Неофицијално, се работи за лицето Бeкир Асани, инаку висок функционер на владеачката партија ДУИ и бивш претседател на партискиот огранок во општина Чаир. Истиот не е приведен од страна на полицијата, по силните ургенции од страна на функционери на владата, и заменик-министерот за внатрешни работи Нухиу.

Портпаролот на МВР Тони Ангеловски го потврди инцидентот и соопшти дека наскоро ќе излезат со официјални информации за случајот.

Потврда добивме и од ПС Бит Пазар, од каде велат дека лицето со покана ќе биде повикано на разговор.

Претходно «
Следно »