August 8, 2020, 12:50 pm

ВИСТИНАТА Е СОСЕМА ПОИНАКВА: Карлеуша се жалеше дека од хонорарот од Гранд нема ни за грисини

Поврзано

(Видео) Тамара Тодевска – „Не можам да си ја пpocтaм мојата нeпpoфecиoнaлнocт, јас го згpeшив текстот кој мислев дека го знам“

Тамара Тодевска гостуваше во студиото на „Репортер“, каде зборуваше за сите перипетии со одземеното прво место од гласовите од...

(Фото) Никој од нејзините фанови не остана paмнoдyшeн – Гавазова позиpa во Охрид

Таа е мајка на две деца и една од најзгодните фолкерки на македонската сцена. Сузана Гавазова и за време на...

(Фото) Ќе ви зoвpиe кpвтa – Фановите се запрашаа дали мaјкa пpиpодa била дарежлива само кон неа

Ќерката на српскиот фолк пејачот Милан Топалковиќ- Топалко непрестанато е во центарот на вниманието во јавноста. Овој пат Хелена ги...
- Advertisement -

Веќе неколку  месеци во јавноста се шпекулира околу тоа дали членовите на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ се платени за учество во таа програма или не.

Меѓутоа, како што стојат работите, изгледа дека никогаш нема да добиеме одговор на тоа прашање, со оглед дека Јелена Карлеуша и директорот на „Гранд продукција“ изнесуваат сосема поинакви приказни. Имено, додека Саша Поповиќ тврди дека Јелена има и повеќе од добар хонорар, Карлеуша вели дека бесплатно учествува како дел од жирито објаснувајќи дека од хонорарот на Поповиќ нема ни за грисини.

-На Душко му  купив часовник за роденденот, но секако дека тоа не беше од хонорарот на Поповиќ!Од неговиот хонорар не можам ниту грисини да си  купам. Работам во жирито за добар рејтинг, добри односи со „Гранд“ и со Саша и навистина немам хонорар. Не знам за другите, можеби тие зимаат некакви пари и имаат други интереси“, кажала Јелена.

-Карлеуша не седи за џабе во жирито, не грижете се!Заработува таа многу повеќе од сите нас“, кажал Поповиќ кој потоа ја пофалил Јелена:„Неодамна бев на нејзин настап и бев фасциниран. Таа навистина изгледа светски на сцена и немаше ниту еден фалш за два часа, колку што и траеше настапот. Пее одлично и евидентно е дека од кога таа е во жирито „газиме“ со рејтингот. Секако, нема да ги потценува останатите членови на жирито, но Јелена навистина предизвикува посебно внимание“, заклучил Поповиќ.

1 коментар

Latest News

Ристески: Денес е тaжeн дeн за Македонија, за ceмeјcтвaта на зaгинaтитe, за сите нас, ден на вeчнa тaгa и нeпpeбoл, на гордост и нeпoкop

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото...

КСС: Наместо Заев да нaјaвyвa oтпyштaњe на 30 илјади paбoтници вишoк од jaвниoт ceктop, Влaдaтa да го cпpoвeдe зaкoнoт за paбoтни oднocи

Во изминатиот период бевме бомбардирани преку медиумите дека е намален обемот на работа во јавниот сектор поради економската и здравствената криза, но и понатаму...

(Видео) Зошто СДСМ кpиe неколку cтoтици илjaди eврa за peклaми на социjaлни мpeжи и од каде им се?

СДСМ е најнетранспарентната политичка партија во Република Македонија и тоа поттикнува многу сомнежи. СДСМ овие избори ги изведе на најнедемократски начин, вршејќи најголем изборен...

Од бaндит вoдaч не бидyвa, Заев се пpeпoтyвa затоа што и неговите му велат дека е гoтoвo

СДСМ пишманска! Трети ден во јавноста пуштаат соопштение дека имаат мнозинство, трет ден само што не ги спремиле звучниците на најјако со песната ,,Зоки...

Го yдpил и избeгaл – Момче пoвpeдeнo во cooбpaќajкa

На 08.08.2020 во 00:00 часот било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода бил донесен Б.П.(24) од Скопје. Имено...

More Articles Like This