ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Поврзано

Во тpкaтa за пратеници 1.578 кандидати на 15 коалиции и партии

Граѓаните на Македонија на предвремените парламентарни избори ќе можат да гласаат за кандидатските листи на 15 коалиции и партии...

Мицкоски во Штип, носителите на листи на средби со граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и носителите на листи денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава...

Кардиолог од Тетово пoчинал од kopонавирус

Кардиолог од Тетово починал денеска по компликации со коронавирус, дознава ТВ21. Од Министеството за здравство, повеќе детали најавуваат во текот...

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката – силниот Камчев, па ми дал милион евра.

Тој можеби дал, дал милион евра, можеби и повеќе ама не на Бојан Јовановски. Можеби дал за „трас-трас“ одлуката на Врховен Суд за која слушнавме како Зоран Заев објаснува. Можеби таму дал за да добие прелиминарно мислење.

Затоа ли не сакавте да се вештачи мојот телефон? Затоа? За да не види јавноста?

Имам директно сознание дека Вице Заев, истиот тој брат на Зоран Заев, ова го кажувам под полна материјална и кривична одговорност дека рекол – „Бојан Јовановкси да остане во притвор до крај, па макар и да умре“ – тврди Јовановски.

А кој е Вице Заев, кој е тој? Кој е Вице во ова општество, а? Или доволно е само да биде брат на Зоран Заев?

Зоран Милевски – Кичеец одеше и го снимаше Мицкоски, го снимаше Заев како што го снимал и Мицкоски. Таргетирано одеше и ги снимаше, како агент провокатор. Ме снимал и мене, и тоа Обвинителството го употреби како доказ.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а...

Повеќе вести