ВИ ТЕКНУВА КОГА ГО ИЗБРИШАА АСНОМ: Зоки толку не напредна што нема ништо да остане од државава!

Поврзано

Додека Филипче тера партиски ПР, во Македонија близу 7.000 зaбoлeни од кoрoнaвиpyc

Бројот на заразени со КОВИД-19 вчера се зголеми за 147, а со тоа вкупниот број активни случаи во земјава...

Предизборната кампања на средина – ВМРО-ДПМНЕ денес во Прилеп и Крушево, СДСМ во Чаир и Пробиштип

Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина....

Делови од Карпош и Гази Баба утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 06.07.2020 година (понеделник), планирани се следните технички зафати во електро-системот во...

-Ви текнува кога ги избришаа одлуките од АСНОМ од Преамбулата на Уставот? Еве подолу една од тие одлуки. Спротивно од неа денес по околу само три и пол месеци од бришењето на одлуките од АСНОМ имаме вест дека здравството ќе се приватизира. Тоа било согласно напредокот кон Европа кој сме го започнале. Така вели Заев. Се чуствувате напреднато или треба Зоки толку да не напредне што нема ништо да остане од државава за да сфатите колку сме “напреднале”, пишува Саше Јанчев на Фејсбук.

Ви текнува кога ги избришаа одлуките од АСНОМ од Преамбулата на Уставот? Еве подолу една од тие одлуки.Спротивно од…

Julkaissut Саше Јанчев Perjantaina 29. maaliskuuta 2019

Актуелно

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести