November 27, 2021, 10:24 am

Владата вечерва ќе одржи седница, на дневен ред повеќе точки

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Владата на Република Македонија денеска, преку видеоконференциска интернет врска ќе ја одржи редовната 73-та седница со повеќе точки на дневниот ред од својата програма за работа и од интерес на граѓаните, соопшти Секторот за односи со јавноста на Владата

За донесените одлуки и заклучоци од редовната 73-та седница, која ќе започне во 20:00 часот, јавноста ќе биде известена преку соопштение веднаш штом ќе биде завршена.

Latest News

Од болницата „Пирогов“ отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа

Двајца од граѓаните на Македонија повредени во сообраќајката на автопатот „Струма“ се отпуштени од софиската болница „Пирогов“. Како што...

More Articles Like This