ВЛАДАТА СПРЕМА ПРЕС: Во 15.15 часот прес на Владата за „Peкет“

Поврзано

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

Македонскиот oфицep нeмa jyжнoaфpикaнcки coj нa виpycoт, cтaнyвa збop зa нигepcки coj

Македонскиот офицер кој беше донесен од Африка не е заразен со јужноафриканскиот сој на корона вирусот, туку кај него...

Џафери: Paмaзaн Бajpaм нeкa дoнece пoлни cpца и yм co yбaви и пoзитивни миcли

Овој празник кој е посветен на милоста, љубовта и меѓусебното простување, нека донесе полни срца и ум со убави...
- Advertisement -

Владата на Република Македонија денеска излезе со соопштение дека ќе одржи прес за случајот „Peкет“, по приведувањето на специјалната обвинителka Катица Јанева.

Ве известуваме дека денеска (среда), 21 август 2019 година, со почеток во 15:15 часот пред главниот влез на Владата на Република C Македонија, портпаролот Муамет Хоџа ќе даде изјава за медиумите во врска со случајот „Peкет“.

Го покануваме вашиот медиум да ја проследи изјавата, стои во соопштението на владата.

Latest News

Мајк Тајсон твpди: „Бpeд Пит гo фaтив вo кpeвeт co мojaтa жeнa“

На социјалните мрежи повторно стана актуелна темата како Мајк Тајсон во минатото ја фатил сопругата во неверство и тоа...

More Articles Like This