Владо Јаневски со голем концерт по повод 25 години кариера

  • November 13, 2018

Поп-пејачот и кантавтор Владо Јаневски ќе има концерт во Скопје по повод 25 години кариера. Концертот е закажан за 16. март , следната година во Вип Арена „Борис Трајковски“.

Владо, летово одржа концерт во Охрид, кој го организираше „Авалон“ продукција. Предходно беше најваен и концерт во Скопје, кој беше откажан, наводно поради болест на поп-пејачот.

Потоа беше најавено дека концерт пред скопската публика ќе има во октомври или ноември, но и тоа не се случи.

Сега, овој концерт на Владо, не го организра „Алавалон“, туку е во организација на “Прагма продукција“. Картите за Владо наскоро ќе бидат пуштени во продажба.

Претходно «
Следно »