January 27, 2021, 1:48 am

ВЛАСТА БАРА КРАН: Владата бара кран за споменикот Александар Македонски

Поврзано

Mнoгy лaжaт, мнoгy…

Груевски вечерва објави фб пост во форма на анализа за претстојниот попис со укажување на ризиците и апел партиите...

Бајден „ќе не реши“: Западен Балкан на листата на приоритети на новиот американски претседател

Западен Балкан е меѓу надворешно-политичките приоритети на новата американска администрација, било речено во телефонскиот разговор помеѓу претседателот на САД,...

СЈО го нема, ckaндалите продолжуваат: Ленче Ристовска и Обвинителството криеле извештаи од Израел за следење и приcлушкување

Станува се појасно зошто пред повеќе од три години обвинителката Ленче Ристовска од тогашното СЈО од судот барала практично...
- Advertisement -

Според извори од една градежна компанија, функционери во Владата побарале од нив, но и од други фирми во Македонија дигалки- кранови и пропратна градежна оператива кои треба во што е можно пократок рок да извршат дислокација на споменикот на Александар Македонски од плоштадот во Скопје.

Дислоцирањето на споменикот станува прашање на денови и единствена пречка која што постои е немањето на доволно голема дигалка која власта отишла да ја бара дури до Бугарија. Веројатно оваа операција ќе отпочне преку ноќ веднаш штом бидат прецизирани седумте точки од договорот Заев-Ципрас.

18 КОМЕНТАРИ

Latest News

(Видео) Ekcплозијата го потрeсе Ријад

Експлозија го потресе главниот град на Саудиска Арабија Ријад во вторникот, три дена откако кралството пресретна и уништи проектил. Корисниците...

More Articles Like This