September 24, 2020, 7:25 pm

Власта ги зaбopaви жителите на „Железара“

Поврзано

(Видео) Невидено театарско шоу: Заев стигна од 200.000 евра потkyп кај Мирчо свињарникот, до 50 евра евтин пи-ар за laзна за возење без кацига

Невидено театарско шоу на премиерот Зоран Заев и неговите придружници на мотор е kaзната од 50 евра која што...

Вонредна вест: И Грција ќе ни постави вeто по Бугарија – одложена ратификацијата на договорот од Преспа

Грчките власти од засега нeјасни причини денеска ја одложија ратификацијата на неколку билатерални договори за соработка со Македонија кои...

Пopaзително: Децата во Македонија може да постигнат само 56 проценти од својот човечки капитал, се вели во Извештајот за Човечки капитал

Децата во Македонија може да постигнат само 56 проценти од својот човечки капитал кога ќе пораснат, се вели во...
- Advertisement -

Попладнево дојдов во населеното место Железара, општина Гази Баба. На средбата со жителите од оваа населба со мене присуствуваа и кандидатите за пратеници во ИЕ2 Жаклина Пешевска, Зоран Коцевски и Дијана Илиевска. Поразговаравме со граѓаните за проблемите кои ги има тука во Железара. Луѓето велат дека во Железара биле навикнати нешто да се случува, да се работи и да се надградува.

Но, тоа било во периодот кога ВМРО-ДПМНЕ раководело со државата и насекаде се реализирале голем број инфраструктурни проекти. Сакаат тие времиња да се вратат што побрзо бидејќи на Железара и е потребна обнова, потребни и се нови проекти кои ќе го разубават ликот на населбата, а граѓаните ќе ги немаат сега постоечките проблеми од инфраструктурен аспект.

Тврдат дека луѓето кои моментално раководат со државата и на локално и на централно ниво се тотално незаинтересирани за проблемите и барањата на граѓаните, и тоа мора да се промени. Затоа, упатија јасна поддршка која ќе ја пренесат преку заокружувањето на бројот 14 на изборното гласачко ливче, со што ќе ја донесат Обновата на Македонија!

Обновата доаѓа наскоро! Низ цела Македонија! 🇲🇰
#Заокружи15 #ОдбериОбнова

Попладнево дојдов во населеното место Железара, општина Гази Баба. На средбата со жителите од оваа населба со мене…

Julkaissut Vlado Misajlovski Lauantaina 27. kesäkuuta 2020

Latest News

(Видео) Невидено театарско шоу: Заев стигна од 200.000 евра потkyп кај Мирчо свињарникот, до 50 евра евтин пи-ар за laзна за возење без кацига

Невидено театарско шоу на премиерот Зоран Заев и неговите придружници на мотор е kaзната од 50 евра која што...

Вонредна вест: И Грција ќе ни постави вeто по Бугарија – одложена ратификацијата на договорот од Преспа

Грчките власти од засега нeјасни причини денеска ја одложија ратификацијата на неколку билатерални договори за соработка со Македонија кои произлегуваат и требаше да го...

Пopaзително: Децата во Македонија може да постигнат само 56 проценти од својот човечки капитал, се вели во Извештајот за Човечки капитал

Децата во Македонија може да постигнат само 56 проценти од својот човечки капитал кога ќе пораснат, се вели во Извештајот за Човечки капитал 2020...

Повторно фатени во лaга: Направена пруга до Грција нe ја пуштaaт две години, а ветуваат и нова кон Албанија

Изградена пруга кон Грција две години чека да биде тестирана и пуштена во употреба додека се ветува изградба на нова пруга кон Албанија. Ова...

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Македонија…

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Република Македонија, а ниту пак колку лица се лишeни од cлобода. Во вечерашната дебата...

More Articles Like This