Власта ги остави без парче леб: Од јуни се под клуч, а надлежните немаат слух за угостителите

Поврзано

Нова одлука на Владата: 1.500 денари ќе смее да потроши министер за работен ручек

Заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска од...

Битиќи: Поскапувањето ма маслото за јадење е оправдано

Единствениот механизам на државата за контрола на цените на производите во моментот е испекцијата која може да утврди дали...

РКЕ дoнece oдлyкa: Oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните...
- Advertisement -

Денешната двочасовна средба меѓу организаторите на свадби со вицепремиерот Битиќи и директорот на пазарен завши без успех.

Во најскоро време тие ќе треба да достават нов предлог на протоколи по кој комисијата за заразни болести ќе треба да одлучува.

-Оставаме простор за уште една средба. Деновиве ќе го доставиме новиот предлог протокол и се надеваме дека комисијата ќе даде зелено светло во најскоро време да почнеме со работа, вели Марија Синадиновска Арсовска сопственик на ресторан за свадби.

Инаку oрганизаторите на свадби бараат да работат како и останатите кафани. Тие од јуни месец се целосно затворени.

Latest News

Мицкоски до Пендаровски: Доста се kpиеш, бекни нешто, докажи дека си достоен за функцијата

Претседателе Пендаровски, доста се криеш, бекни нешто. Застани зад правото, законите и Уставот. Тоа што Заев дозволил да биде...

More Articles Like This