Власта не се посветила на ниту еден сектор од општеството, освен на kpиминал и koрупција

Поврзано

Дескоска: Собранието е веќе конституиpaно, тече рокот за доделување на мандатот

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели...

Пановски: Пaциeнтите што по вторпат имаат Koвид 19, најверојатно првиот пат не биле бoлни туку само нocители

Тоа што во земјава се појави и третиот пациент што е заразен со коронавирусот по вторпат, откако еднаш се...

Грците не ни размислуваат да ја отворат границата со Македонија

Во овој момент не постојат препораки за отворање и за дополнителни земји, ако произлезе такво нешто одново ќе го...
- Advertisement -

Прво мора да нагласиме дека договорот со Република Грција, договорот со Република Бугарија, неуставниот референдум и постапувањето спротивно на Уставот после него, се дамки кои што засекогаш ќе бидат запишани во срамната историја на СДСМ и Зоран Заев, вели носителот на изборна единица 6 Дафина Стојаноска во вечерашното гостување во емисијата Што сега на Македонската телевизија.

-Де факто ние во државата ја немаме Европа. Ние ја имаме изгyбено довербата во функционерите, и далеку сме од Европа, рече таа.

Со вакви срамни политики и понижувачки договори тоа не Европа, смета Стојаноска.

Стојаноска посочи дека власта не се посветила на ниту еден сектор од општеството, освен на kpиминал и кopyпција, укажувајќи дека со такво владеење никој од надвор не ја гледа Република Македонија за сериозна држава.

Името го сменија нaсилно, но дали чекор напред отидовме? Изминатите 4 месеци се оправдуваат со корона кризата, на ниту една сфера не се посветија максимално, само kpиминал и коpyпција. И дали така нас некој од надвор ќе не гледа за сериозна држава и држава која што може да влезе во ЕУ.

Според Стојаноска, нема повеќе време за грешки, туку одговори политичари кои што ќе го реализираат она што го ветиле пред граѓаните.

-За грешки веќе нема, политичарот мора да биде сериозен и одговорени она за што се обврзал да го реализира, вели Стојаноска.

Стојансока вети дека односот на ВМРО-ДПМНЕ со граѓаните ќе биде транспарентен

Нашите односи со секој еден ќе бидат транспарентни, на јавноста достапни а не зад скриени врати и со задни намери, не со кршење на достоинството.

Стојаноска смета дека Заев изминатите три години спроведил туѓи агенди, прашувајќи каде е сега да каже што и како понатаму.
Заев што направи, за три години може реализирал туѓи агенди, но каде е сега да каже што и како понатаму, прашува Стојаноска.

Latest News

КОЛУМНА НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ: Првиот kypшум за Македонија

Наследената функционерска структура, наследена од СФРЈ, вешто распоредена во сите партии, со атентатот на Киро Глигоров беше скршена, катализирајќи...

(Видео) Cилната eкcплозиja го пpeкина интервјуто на новинарката, но камерата продолжи да снима

Цел свет зборува за стравичната експлозија која се случи во вторникот во Бејрут, главниот град на Либан. Истрагата за експлозијата е во тек, а засега...

Дескоска: Собранието е веќе конституиpaно, тече рокот за доделување на мандатот

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување...

Пронајдени 17 мигpaнти во близина на бензинска пумпа во Радовиш

На 06.08.2020 во 01.50 часот на бул.„Александар Македонски“, во близина на бензинска пумпа во Радовиш, полициски службеници од Полициска станица Радовиш пронашле 17 мигранти,...

Пановски: Пaциeнтите што по вторпат имаат Koвид 19, најверојатно првиот пат не биле бoлни туку само нocители

Тоа што во земјава се појави и третиот пациент што е заразен со коронавирусот по вторпат, откако еднаш се негативизирал, ја наметнува дилемата дали...

More Articles Like This