September 29, 2020, 12:19 pm

ВЛАСТА СИ ГИ КУПУВА НОВИНАРИТЕ: Сестра му на Огнен Јаневска вработена во јавната администрација!

Поврзано

Разбра некој која е штетата за државата од набавката на Мерцедесот?

Универзитетскиот професот Жидас Даскаловски на Фејсбук по потврдата на затворската казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска...

Мижите и се ситите на нeпрaвдaта врз Јанкуловска, ама аплаудирате на kpиминал и kopупција овие две години

Сите што мижите и се ситите на нeправда каде што Гордана Јанкулоска е ставена во затвop за Мерцедес набавен...

Еве зошто не е дел од ВМРО-ДПМНЕ: Поповски барал партијата да се откаже од уставобранителите

Кристијан Јандриоски, на фејсбук коментираше за Никола Поповски, кој дал оставка ИК на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи партијата не сакала да...
- Advertisement -

СДСМ во предизборието ветуваше дека ќе ги врати парите кај граѓаните, но очигледно станувало збор за лапсуз или пак печатна грешка, бидејќи евидентно е дека парите единствено се вратија кај новинарите. Се разбира не се офајдија сите новинари од новата власт, ќар видоа само медиумските полтрони кои служат како владини мегафони, и на своите портали или телевизии креираат хвалоспеви за СДСМ и Заев. Се разбира оваа листа на провладини новинари и медиуми не може во никој случај да помине без новинарот Огнен Јаневски кој беше дел од ,,шарената револуција’’, а во овие моменти на својата контакна емисија на телевизија 24 ги убедува граѓаните да го промена името на државата.

За добро завршената работа стигна и неговата исплата. Имено по социјалните мрежи се шири информација дека сестрата на Јаневски е вработена како советник за култура во Општина Прилеп. Познатата твитерџиката под псевдоним ,,Султана’’ на својот Твитер профил напиша: -Сестра му од Огненка Јаневски деновиве е вработена како советник за култура во Општина Прилеп. Вие продолжете со јавувања кај него у емисија, можи ќе ви се падни и бинго или евентуално од трите подолгото. Вклучително и притисокот или на грешка некој иновационен грант.

Ова е само последниот во низа скандали произведени од власта, и последниот успешен обид за корумпирање на новинари. Да се потсетиме дека лица блиски до медиуми или лично медиуми добија огромни суми на пари од државниот фонд за иновации меѓу кои се најдоа и порталот ,,Сакам да кажам’’ како и весникот ,,Слободен Печат’’.

Latest News

Драма во Велес: Велешанка се породила во такси во дворот на велешката болница

Жена се породила во такси возило во дворот на велешката Болница. Оттаму велат дека бебето е здраво и живо...

Отфрлени кривичните пријави на „Топлификација“ за директорот на ТЕ-ТО и пет други лица

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, ја отфрли кривичната пријава поднесена од „Топлификација“ АД Скопје против четири физички лица (претседател на...

Арсовски му го плесна на Рама: Нека научи географија

Не е срамота да не знаеш, човек учи додека е жив. Срамота е да провоцираш и да си играш со чувствата на граѓаните на соседна...

Цеца отиде во Рим да пее на ромска свадба – евра летаа од сите страни

Познатата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ пред само неколку дена заедно со ќерка и Анастасија отпатуваа заедно во Рим. Иако многумина можеби помислија дека и во...

Општина Кисела Вода направи нов парк за домашни миленичиња

Општина Кисела Вода пред влезот на отворениот пливачки базен во Расадник, направи нов парк за миленици. Паркот се простира на површина од околу 420 м2,...

More Articles Like This