December 8, 2021, 9:43 pm

Власта соочена со изборен пopaз, врши гpyби пpитиcoци и зaплaшувања врз кандидатот на една политичка партија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Под притисок од пораз, МВР на Спасовски врши притисоци и закани врз кандидатот на една политичка партија, поради што во текот на денешниот ден истиот неколку часа беше лишен од слобода и без причина малтретиран од полициски службеници. Откако службите утврдиле дека нема кривично дело, кандидатот за градоначалник го пуштиле на слобода.

Власта е уплашена и прибегнува кон притисок.

По преземањето на власта ќе има одговорност за сите вакви и слични случаи на злоупотреба на државните позиции. Пардон нема да има за помагачите на криминалната банда на Заев и Спасовски.

Доаѓа време на промени, народот е одлучен. Промени ќе има, тоа го знаат сите.

Latest News

СЗО бара поради Омикрон да се преиспитаат мерките

Светската здравствена организација (СЗО) порача дека државите треба да ги преиспитаат своите мерки за одговор на Ковид-19 и да...

More Articles Like This