ВЛАСТА ЌЕ ФОРМИРА УШТЕ ЕДНА РАЗУЗНУВАЧКА АГЕНЦИЈА: СДСМ формира пандан на УДБА која ќе следи се што прават граѓаните!

Поврзано

Делови од повеќе скопски општини утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за утре се планирани технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без...

Без вода населбите Козле, Жданец, Трнодол и Нерези

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека поради дефект на улицата „Лесновска“ бб (влезот на Трнодол), со прекинато...

Многумина историчари, но и ентузијасти кои ја проучувале историјата коментираат дека последниве две години владеење на СДСМ многу наликува на владеењето на комунистичкиот еднопартиски режим во Македонија за време на Југославија. Владеењето на СДСМ изминатите 2 години го карактеризираат монтирани политички противници против неистомислениците на власта, притвори и судски процеси за припадници на опозицијата, актери, режисери, доктори и други членови на авангардата кои можат да понесат народ, против ненародниот режим на Зоран Заев.

Во Македонија власта и денес незаконски прислушкува и следи, а потврда ни даде и последниот скандал со прислушкување во Основното Јавно Обвинителство. Наводните реформи во УБК и создавањето на ОТА само го одалечија погледот на јавноста од целата слика, а обичниот граѓанин не може да ја видите шумата од дрвата и да го согледна фактот дека во Македонија и во моментов на големо се прислушкува.

Сепак држаниот апарат кој во моментов е под целосна контрола на Заев очигледно за него не е доволен. Имено според последниоте информации кои пристигнаа до Инфомакс, власта планира да формира нова агенција за разузнавање која ќе следи што македонските граѓани ќе прават во своето секојдневие. Како што СДСМ е наследника на КПМ, така оваа агенција ќе биде наследник на инфамозната УДБА. Според пеколниот план за кој ние први информираме, кадрите кои ќе бидат вработени во новата агенција за разузнавање ќе бидат бирани по партиска линија, од веќе инсталираните кадри во МВР.

Оваа агенција ќе има за цел буквално да ги следи граѓаните во чекор и да го обезбеди владеењето на СДСМ во наредната деценија. Како што на времето не смеело да се говори против Тито и Колишевски, денес нема да смее да говори против Заев и Вицето. Се е исто само него го нема, комунистите повторно го судат Ченто, само овој пат место Методија Андонов, неговиот внук Јане!

Актуелно

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

Повеќе вести