ВЛАТКО ЃОРЧЕВ: Ниту една влада до сега не ги исцедила граѓаните толку како СДСМ

Поврзано

АНДОНОВСКИ: Филипче многу лошо ја менаџира состојбата со корона вирyсот тоа го докажува големиот број на зaразени во земјата

Според сите параметри Македонија е на дното според направени тестови само во Албанија и Бугарија имаат полоши резултати од...

ЗАЕВ СО ЗАКАНИ ЗА ДУРЛОВСКИ?!: Го атакуваат мојот избор да го бранам Македонското во сопствената татковина

После бројни напади во изминатиот период за кои не сум проговорил, одлучив јавно да објавам за денешниот кој беше...

Спасовски: Сите кластери се ставени под контрола

Една од главните причини зошто бројот на заразени од коронавирус во последниве денови е во пораст е тоа што...

Со жал можам да констатирам дека го имаме најголемиот, најобемниот буџет во историјата на Република Македонија од фрапантни 3.7 милијарди евра. Ниту една влада, ниту една гарнитура не го исцедила стопанството толку многу, не ги исцедила граѓаните волку многу за да и платат на оваа влада да троши, а ништо да не гради и ништо да не прави, нагласи Влатко Ѓорчев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата при заседавање на седницата во Собрание на Република Македонија.

Ѓорчев образложи дека му е жал што наназад година ипол, две оваа влада и оваа гарнитура има потрошено повеќе од 5 милијарди евра, а ништо не е направено. Ниту една шајка не е закована, една бандера не е поставена.

Можам да констатирам дека за време на расправата на Комисијата за финансирање и буџет, владата на Зоран Заев и неговиот министер Драган Тевдовски не прифатија ниту еден амандман поднесен заеднички од поголем број на опозициски пратеници со исклучок на неколку минимални амандмани кои што заедно имаат минимална вредност, појасни Ѓорчев.

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести