September 19, 2020, 5:09 pm

Влaдaтa на СДСМ го дoвeдe зeмјoдeлeцoт на paб на eгзиcтeнциja

Поврзано

Спасовски: СДСМ е партијата која се води од заложбите за целосна рамноправност меѓу мажите и жените

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски денеска учествуваше на Летната школа за женски активизам во организација на Форумот на жени...

Затуроска со жecтoka peakција: Поддржувачите на политиките и тиpaнијата на Зоран Заев повторно со cekcиcтичkи удap врз жените од ВМРО-ДПМНЕ

Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека нападот врз Гордана Јанкуловска е одвратен сексистички напад. -Поддржувачите на...

Oва е само почеток, почеток до конечниот и атрактивен пaд на СДСМ

Од денеска и официјално почнува слободниот пад на рekeтарско-мaфијашката власт на СДС и ДУИ, денеска го направија најkукавичкиот чекор,...
- Advertisement -

Килограм грозје 4,5 или 6 денари, ова е реалноста почитувани мои земјоделци со СДСМ. Оваа расипничка влада ги доведе земјоделците до раб на егзистенција. А од земјоделството направи гранка од која луѓето бегаат, затоа што нема да можат да извадат ниту корка леб.

Зоран Заев, Љупчо Николовски и Трајан Димковски се луѓето кои нанесоа трајни последици врз македонското земјоделство.Четврта година нема ниту откуп, ниту стабилни и високи цени. Од година во година цените за откуп на грозјето се се пониски и се попонижувачки. Алармирав дека до ова ќе дојде, и затоа уште во февруари годинава упатив повик до власта да ги свика земјоделците, откупувачите и винарниците, како ќе може да се превенира ова кое сега се случува. Но беа арогантни и не послушаа, нивната ароганција не им дозволи да видат дека иде хаос, кој се неспособни да го решат.

Со СДСМ земјоделството само ќе тоне!

Килограм грозје 4,5 или 6 денари, ова е реалноста почитувани мои земјоделци со СДСМ. Оваа расипничка влада ги доведе…

Julkaissut Цветан Трипуновски Keskiviikkona 12. elokuuta 2020

Latest News

Национално единство во Македонија, благодарение на нaпaдитe од Бугарија?

Бугарскиот меморандум со кој се блокира членството на Република Македонија во Европската Унија се чини ги сруши сништата и...

За сите родители и ученици: Ова протоколот за следење на наставата

Министерството за образование и наука со поддршка на УНИЦЕФ и УСАИД изработи видео во кое се прикажани протоколите кон кои ќе треба да се...

140 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19

Во последните 24 часа се регистрирани 140 нови случаи на ковид-19 од направени 1.397 тестирања, соопшти Министерството за здравство. По градови, новите случаи се...

Предлог до Владата: Лекар во секое училиште

Пред учениците да седнат во училишните клупи, секоја образовна установа да вработи медицинска сестра. Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари со иницијатива до надлежните...

Спасовски: СДСМ е партијата која се води од заложбите за целосна рамноправност меѓу мажите и жените

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски денеска учествуваше на Летната школа за женски активизам во организација на Форумот на жени на СДСМ и Прогрес Институтот. Во...

More Articles Like This