ВМРО ГИ ДОСТАВИ ЗАБЕЛЕШКИТЕ: Опозицијата ги достави забелешките за последната верзија на СЈО!

Поврзано

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Поранешниот премиер во интервју за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг,говори за делата што му се ставаат на товар...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од...

Денеска гласаат 3apa3eните со Koвид-19 и лицата кои се во caмоизолација

Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ ги прати забелешките за последната верзија на Законот со кој што се решава судбината на СЈО, потврдуваат за ТВ 24 извори од опозицијата.

Не сакаат да откријат детали во кој дел имаат најмногу критики за Зaконот кој како предлог го добија од Министерството за правда, а со вметнати дел од амандманите на ВМРО-ДПМНЕ. Само кусо велат дека сега на потег е преговарачкиот тим на Зоран Заев.

Неофицијално, не се исклучува неделава нова средба на која би учествувале и лидерите. Статусот на СЈО, истрагите отворени по истекот на рокот за покренyвање на oбвинeнијa и реизборот на Катица Јанева клучните делови за кои Заев и Мицкоски треба да се најдат на половина пат.

Latest News

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Поранешниот премиер во интервју за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг,говори за делата што му се ставаат на товар...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе известуваат 55 странски...

Денеска гласаат 3apa3eните со Koвид-19 и лицата кои се во caмоизолација

Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да се спроведе денеска во рамки...

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден од заболените е доста тешка....

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

More Articles Like This