ВМРО-ДПМНЕ:СДС и на Велика Сабота не пропушти да го лаже и манипулира сопствениот народ

Поврзано

Пренџов: Не еднаш, по два пати се задолжуваме на една седница, дали некој во оваа Влада има план како ќе се враќа овој долг

Пратеникот Љупчо Пренџов во своето обраќање на денешната пленарна седница го критикуваше најновото задолжување, второ на денешната седница „Исто како...

Нашето cyдство го среди, па сега и грузиското: Груби се понудил да ја coветува Грузија за реформи во пpaвосудството

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денес беше домаќин на грузиската претседателка...

Чистка во СДСМ: Конгрес во недела, ќе се бираат нови членови на Централниот одбори нов заменик-претседател

Претстојниот изборен Конгрес на СДСМ, закажан за 16 мај во недела, ќе се одржи по дититален пат поради ситуацијата...
- Advertisement -

СДС и на Велика Сабота, ден пред најголемиот христијански празник Велигден, не пропушти да испрати соопштение со кое го лаже и манипулира сопствениот народ, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

vmro-dpmne-4

Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Оваа партија во континуитет со своето дејствување го навредува сопствениот народ, традиционалните вредности градени со векови и сопствената држава.

СДС е партијата која премолчено ја прифати Тиранската платформа со која се разнебитува државата.

СДС е пертијата која активно работи на реализација на Тиранската платформа.

СДС е партијата која е подготвена по секоја цена да се добере до власт, па дури и да реализира насилно сценарио за погазување на волјата на граѓаните, јасно изразена на избори.

Оваа партија е заложник на своето криминогено раководство кое за да избегне соочување со правдата покажа дека е подготвено да гази на се, на својот народ, на националните и државните интереси, на темелите на државата.

Правдата за криминалите ќе ги стигне ликовите од раководтсвото на СДС.

Народниот суд на следните избори јасно и недвосмислено ќе ја казни антидржавната и деструктивна политика на аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДС.

Затоа народот е на нозе!

Затоа Македонија се буди!

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Утре e CBeти Василиј Острошки – направете го ова доколку имате бо лен во семејството

Православната црква и верниците утре го прославуваат Свети Василиј Острошки, големиот чудотворец чии чудотворни дела се познати насекаде. Уште поголемо...

More Articles Like This