ВМРО-ДПМНЕ Битола: Земјоделците не забораваат дека СДСМ ниту некогаш мрднала ниту пак допрва ќе мрдне со прст за нив

Поврзано

Без вода неколку скопски улици

Без вода денеска ќе останат дел од корисниците од втора зона (околу 50 куќи) на улица „Христо Татарчев“ поради...

Дождот во Чаир ги поплави улиците, граѓаните извадија трски за pиболов

Силен ветер и дожд вчера попладне ја зафати територијата на Скопје, при што настанаа и проблеми на одредени делови...

Советничката група во Град Скопје на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе пријава до антикорупциска против Шилегов

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе пријава до Државната комисија за спречување на корупција за спорните одлуки на...

Овој пат, немате време за дебати, немате време за размислување, ниту пак време за, како што вашиот Министер за земјоделство најави, да ангажирате советници кои ќе изнајделе начин за откуп на пченица, велат од ВМРО-ДПМНЕ од Битола.

Интегрален текст од прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ Битола

Секогаш кога СДСМ се враќа на власт се враќаат и проблемите на земјоделците.

СДСМ не само што не одвојува ниту денар за земјоделски субвенции и за земјоделците, туку им создава уште поголем товар врз нивниот грб.

Загрижените и стручните  во СДСМ  ниту знаат, ниту пак сакаат да се зафатат со решавање на проблемот со откупот на пченица.

Овој пат, немате време за дебати, немате време за размислување, ниту пак време за, како што вашиот Министер за земјоделство најави, да ангажирате советници кои ќе изнајделе начин за откуп на пченица.

Еве ви совет: го подаривте најголемиот откупен комбинат Жито Битола  на еден од вашите заслужни експерти. Заедно со него не само што го уништивте комбинатот туку ја уништивте и цела Пелагонија, па, Министре, ангажирајте го него, има искуство на темата.

Она што земјоделците најмногу од сите го знаат е дека Владата на ВМРО-ДПМНЕ, секогаш работеше за нив.

Над 1 милијарда евра е сумата која што низ годините беше директно субвенционирана за развој на земјоделството.

Земјоделците исто така не забораваат дека СДСМ ниту некогаш мрднала ниту пак допрва ќе мрдне со прст за нив.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести