ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните по кој знае кој пат се излажани од СДСМ

Поврзано

(Видео) Не ја менувајте земјата, сменете ја влacтa

Кандидатот за пратеник во изборната единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на својата фејсбук страница сподели видео обраќање во...

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе инвестира во спортистите

Се обврзуваме на развој на ловот и риболовот. Ова е гранка која опфаќа голем број граѓани кои се занимаваат...

Граѓаните по кој знае кој пат се излажани од СДСМ. Повисокиот животен стандард, обезбедување на нови работни места, плата од 500 евра изгледа никако да пристигнат во Република Македонија., велат од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ очигледно е скаран со реалноста. Зборуваат за некакви економски успеси кој никој не ги видел ниту пак дале некакви резултати, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Наместо да се занимаваат со напади кон претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, СДСМ да почнат да работат на тоа како да го подобрат животот на сите оние кои гласааа за нив. Очигледно СДСМ почнува да го губи тлото под нозете. Девет месеци се на власт, економијата е во слободен пад нема нови вработувања, задолжувањето е во постојан раст додека трошоците секојдневно растат. Пред да напишат нешто на СДСМ им препорачуваме прво да се преслушаат самите себе. Кредитниот рејтинг е вратен на нивото на кое беше претходно. Тој беше намален од вештачки наметнатата политичка криза што токму ја наметна СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ во време кога беше власт ја намали невработеноста од 36% наследени во време на СДСМ на 22 %. Ова се бројки за кои СДСМ може да сонува дека некогаш ќе ги достигне., стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата велат дека оваа Влада не е успешна во речиси ништо.

-Планот за еконски раст никако да дојде. Ваков пустош во економијата каков што има сега не е забележан во Европа. Додека економиите низ Европа и нашето соседство забележуваат добри резултати СДСМ се фалат со раст на економијата од 0%. Граѓаните по кој знае кој пат се излажани од СДСМ. Повисокиот животен стандард, обезбедување на нови работни места, плата од 500 евра изгледа никако да пристигнат во Република Македонија., велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести