ВМРО-ДПМНЕ до Дамјановски:Зошто фирмите на кои сте им платиле 500 илјади евра за чистење снег не си ја вршат работата?

  • January 10, 2017

 ВМРО-ДПМНЕ и денеска го прозва градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски за неисчистените улици од снег.

kum-11-640x360

Од партијата прашуваат зошто градоначалникот толку доцна склучил договор за чистење на улиците и зошто фирмите на кои им платил повеќе од 400 илјади евра не си ја вршат работата.

Претходно «
Следно »