September 21, 2020, 4:49 pm

ВМРО-ДПМНЕ Е ЖИВА ПАРТИЈА: И во опозиција ВМРО-ДПМНЕ работи со полна пареа, сега им смета силно ВМРО и сакаат да го ослабнат!

Поврзано

Дали ова е новиот потkyп на Заев?

Од помпезно најавуваниот четврт сет на антиkpизни мерки најавуван веќе два месеци нема ништо. Дали владата со новиот пакет...

Датумот никој не го споменува, и ЕУ е свесна дека со Заев нема реформи

Ако датумот за почеток на преговори за членство во ЕУ беше најавуван на секое 2-3 месеци сега има молк...

ВМРО-ДПМНЕ е најбројна пратеничка група во Собранието на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ е пратеничка група со најголем број на членови во македонското собрание. СДСМ се избори за мнозинство од како...
- Advertisement -

Додаде дека ВМРО е партија што е жива и во која ситуација и да биде поставена ќе работи за доброто на народот.

 

 

Не ни е прв пат да сме опозиција, знаеме како да се вратиме повторно на власт. Сега состојбата е подобра. Уживаме доверба кај граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ е во предност, победивме на изборите и состојбата е добра што не значи дека не треба да работиме. Довербата се заслужува со труд и резултати. Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски одговори на прашањето како е да се биде во опозиција и кои се плановите за во иднина.

„Наше е да помогнеме, онаму каде треба да се помогне. Активни сме на терен, посетуваме 1000 села, градови, се подготвуваме за локалните избори, работиме на формирање нови комисии кои што треба да бидат ударната тупаница на ВМРО-ДПМНЕ, треба да бидат пандан на државните институции, имаме 25 комисии. Во процес сме на формирање на нов извршен комитет“, рече Груевски.

Додаде дека ВМРО е партија што е жива и во која ситуација и да биде поставена ќе работи за доброто на народот.

Latest News

Двајца арачиновци се обиделе да пpeгазат полицаец, зaвршиле во станица

Полицијата привeде двајца жители од Арачиново кои во Куманово се обиделе да прегaзат полицаец. Двајцата вчера околу 20.30 часот...

Дали ова е новиот потkyп на Заев?

Од помпезно најавуваниот четврт сет на антиkpизни мерки најавуван веќе два месеци нема ништо. Дали владата со новиот пакет на мерки се спрема за...

Носењето очила го намалува pизиkoт од пренесување на коpонавирусот

Носењето очила за гледање секој ден, може да го намали pизикот од зapaза со новиот кopона виpyс, покажува најново истражување. Истражувачите од Кина откриле дека...

Бидејќи Македонија е на црвената листа на Норвека, ЕХФ го одложи мечот меѓу Вардар и Елверум

Ракометарите на Вардар в четврток нема да го одиграат мечот од второто коло од Лигата на шампионите (ЛШ) прoтив Елверум, откако Европската ракометна федерација...

Датумот никој не го споменува, и ЕУ е свесна дека со Заев нема реформи

Ако датумот за почеток на преговори за членство во ЕУ беше најавуван на секое 2-3 месеци сега има молк по тоа прашање, речиси и...

More Articles Like This