August 10, 2020, 9:48 am

ВМРО-ДПМНЕ Е НАЈПАТРИОТСКАТА ПАРТИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: МПЗ „Тодор Александров“ со јавна и отворена поддршка за ВМРО-ДПМНЕ!

Поврзано

Со пoкaчyвaњe на cтpyјaтa Заеви се богатат, а граѓаните ocиpoмaшyвaaт – Гpaбeжoт мора да зaпpe

Граѓаните се против покачувањето на цената на струјата. Тоа е огромен удар врз нивниот џеб и домашен буџет, во...

Додека граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, фирмите на Заеви нижат профити

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери...
- Advertisement -

Македонското патриотско здружение “Тодор Александров” и дава јавна и отворена подршка на ВМРО ДПМНЕ во својата политика сметајќи дека ВМРО ДПМНЕ од 1990 година па до денес е најголемата, најпатриотска и најмакедонска партија која во 90 -сетите години ја воскресна и тврдокoрно ја предводеше идеjата за Независна Македонска држава и која работи за интересите на македонскиот народ

todor aleksandrov

МПЗ Тодор Александров ги повикува своите членови на вондредните парламетарни избори на 11 декември својoт глас да го дадат за ВМРО ДПМНЕ. МПЗ “Тодор Александров” смета дека ВМРО ДПМНЕ е главниот носител на македонскиот патриотски дух на зачувувањето на македонскиот национален идентитет и суверенитет. Во 1990 година ВМРО ДПМНЕ и МААК беа единствените политички партии кои во почетокот на македонскиот плурализам први се залагаа и ја издигнаа паролата за независна македонска држава на македонскиот народ ,идеата која беше света и вековен стремеж на плејада Македонци низ историјата кои се бореa,залагаа и своите животи ги положија за македонска држава.

Сметаме дека на овие избори ќе се решава за унитарноста на самата Р.Македонија.Од една страна ја имаме ВМРО ДПМНЕ која ја промовира промакедонската политика ги издигнува великаните и хероите од македонската историја,гради патишта,отвора нови работни места и индустриски зони,фабрики и проекти за доброто на македонските граѓани.

Од другата страна ја имаме СДСМ и СОРОС кои јавно прокламираат антимакедонска политика, ги сквернават македонските споменици најавуваат рушење на споменици на македонски великани и прават раздор,деструкција и хаос во македонскот општество.Од другата страна ја имаме СДСМ –СОРОС која во 1990 година не се залагаше за независна македонска држава туку сеуште се залагаше за Македонија да остане во рамкте на Комунистичка Југославија,од 1990 година до 1998 беше најмрачниот период во Независна Македонија кога беа затворени 90% од македонските фабрики,1994 година беа дадени 150 000 државјанства на косовски Албанци кои целосно ја изменија етничката слика на Р.Македонија,а пак 2004 беше изгласан Законот за децентрализација за кој ВМРО ДПМНЕ беше категорички против и протестираше бидејќи со овај закон во Западна Македонија не може повеќе да има градоначалник ниту локална самоуправа од македонска политичка партија.Овие две години сме сведоци дека ни се подготвуваше украинско сценарио и граѓанска војна од соросовите платеници, но македонскиот народ тоа не го дозволи не дозволивме брат да се сврти против брат, другар против другар не дозволивме Македонија да биде уништена.

МПЗ “Тодор Александров” му ја дава своја подршка на ВМРО ДПМНЕ бидејќи оваа власт го започна процесот на помирување во македонската историја и ја издигна и прикажа вистинската слика за нашиот трибун и херој Тодор Александров и сите македонски револуционери кои беа избришани и оцрнети во комунистичкиот систем,а се бореа за Независна Македонска држава.Денесека сеуште постојат структури кои ја следат политиката на комунистичката УДБА за оцрнување претење и сатанизирање на името на организацијата ВМРО,а ВМРО живее во свеста на македонскиот народ како организација која од 1893 година па до денес го издигнува македонскиот патриотски дух, македонскиот код и светата идеа и стремеж на Македонецот за Независна Македонска држава.

МПЗ Тодор Александров се залага за Независна Македонија на македонскиот народ,се залага за вреднување на сите македонски револуционери и историски личности кои во својата револуционерна и општествена дејност се залагаа и бореа за создавање на самостојна и независна македонска држава. МПЗ Тодор Александров се залага за заштита на македонскиот национален идентитет и суверенитет за македонско национално единство и историско и национално помирување помеѓу Македонците.

Latest News

Пaкистaн нaсaди 3.5 милиoни дрва вo oбид да гo намали eфeктот oд климaтскитe прoмeни

Премиерот на Пакистан, Имран Кан ја лансираше најголемата иницијатива за засадување на дрва во историјата на Пакистан, додека владеачката...

Албанците од Бутел лyти на СДСМ, немaaт оствapeно нитy 1 процент од програмата

Месната заедница на село Љуботен утрово испрати писмо до градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски во кое помеѓу другото наведува дека тој нема исполнето...

Бројот на зaрaзeни со кoрoнaвиpycот во светот надмина 20 милиони

Бројот на луѓе кои се заразени со вирусот Кковид-10 во светот надмина 20 милиони и сега изнесува 20.026.161, објави интернет страницата ворлдметерс. Од почетокот на...

Проширен cпиcoкот на 11 дoкaжaни cимптoми на Koвид-19

Списокот на докажани знаци на Ковид-19, неодамна објавен од Центрите за контрола и превенција на болести (ЦДЦ), вклучува единаесет симптоми. Треска, кашлица и останување...

(Видео) Пaднa и „пocледниот диктaтop“ во Европа, Лyкaшeнко пoбегнa во Турција?

Мртви и повредени во Минск по протестите кои избувнаа ноќеска откако на изборите во Белорусија со огромна предност победи претседателот Лукашенко. Во инцидентите во кои...

More Articles Like This