ВМРО-ДПМНЕ: Заев спроведува систематски гpабеж на народот преку зголемените цени на горивата и преку зголемените цени на струјата и водата

Поврзано

Јакимовски: Бугарите ги даваат државјанствата на Македонци за да ги притиснат тие луѓе за да кажуваат дека се Бугари

Бугарите ги даваат државјанствата на Македонци за да ги притиснат тие луѓе за да кажуваат дека се Бугари, а...

Стојановски: Мицкоски е ноќна мора за СДСМ, тој е најголема опacност за Заев

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски на гостувањето на телевизија 24 рече дека владеачкото мнозинство не смее да се вади...

Јакимовски: Власта или лаже сега, или лажеле до сега, дека ние сме имале пари за вакцини

Претседателот на ГРОМ, Стевче Јакимовски, во денешното гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 зборуваше за најновото заадолжување...
- Advertisement -

Народот со години ја плаќа казната за владеењето на Заев. Двојното покачување на акцизата ја намалува конкурентната моќ на економијата, но и буџетот на граѓаните, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

-Не се доволни покачувањата на акцизата за Заев, па на секој месец дена имаме покачување на цената на горивата од 1 до 3 денари. Власта наместо да влијае на цените на горивата со помало или никакво зголемување, и намалување на акцизата, имаме рапиден скок на цените на горивата. Заев ги ограбува граѓаните преку цените на енергенсите, а извршител во грабежот е РКЕ. Заев спроведува систематски грабеж, како преку зголемените цени на горивата, така и преку зголемените цени на струјата и водата. И во целиот овој грабеж извршителот има име и презиме Марко Бислимоски, од РКЕ, партиски функционер на Заев и СДСМ, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата додаваат дека се додека партиски чиновници се на чело на РКЕ, се до тогаш ќе трае грабежот.

Latest News

Албанската опозиција објави три можни сценарија – стpaв од попрeчување на предлог законот за државјанство

Утре во Собраниската комисија за одбрана и безбедност на дневен ред се очекува да се најде предлог законот на...

More Articles Like This