ВМРО-ДПМНЕ: За секој сторен криминал Заев ќе биде казнет

Поврзано

НИКОЛОСКИ: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

ВМРО-ДПМНЕ: Лaгитe на Заев се плаќаат со човечки живoти

СДСМ се тотално одлепени од реалноста. Нивната нова нормалност се руши како кула од карти. Народот веќе не им...

ЗАРАДИ ПOCЛEДИЦИТE ПPEДИЗВИКAНИ ОД KOВИД-19: Владата се зaдoлжи за нови 160 милиони евра

Владата ја донесе Уредбата со законска сила за задолжување на Република Македонија кај Европската Унија преку инструментот Макро–финансиска поддршка...

Заев сака да не ја плати и казната за поразот на избори и да ја поднесе оставката која им ја вети на своите членови ако загуби на избори. Заев и СДСМ се поразени, но тој како и стопати досега повторно бега од своите зборови и ветувања, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

vmro

„Откако десетти пат по ред изгуби на избори, на СДСМ му остана единствено да го спасува двојно-аболицираниот Заев од криминалот во кој што е заглавен до гуша.

Заев не ја плати својата казна за криминалот во Глобал тежок 8 милиони евра бидејќи беше аболициран од Бранко Црвенковски. Заев не ја плати својата казна за обидот преку уцени и закани да ги киднапира институциите, бидејќи беше аболициран од Катица Јанева и СЈО, иако за истото дело веќе има признанија од неговите соучесници и се изречени затворски казни.

Правдата важи за сите освен кога е во прашање аболицираниот криминалец Заев кој постојано со срамна помош на неговите соучесници ги изигрува институциите и им се смее во лице на граѓаните кои за многу помали дела лежат во затвор, а тој за огромни криминали ужива на слобода.

Заев не ја плати казната за криминалната тендерска мрежа во Струмица преку која се испумпан милиони и милиони евра пари на струмичани. Заев не ја плати казната за бесрамното изнудување мито по принципот „евро за Вицето“. Заев не ја плати казната за криминалната легализација во Цареви Кули. Аболицираниот криминалец Заев нема вечно да може да бега и да биде спасуван од неговите сопартијци, специјални соучесници во криминалот и разни портири во конзуларни претставништва кои му служат за изговор секогаш кога ќе бега од судот и правдата. Заев ќе одговара за секое злодело во кое учествувал“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести