October 1, 2020, 1:58 am

ВМРО-ДПМНЕ: Златко Марин се фали со проекти кои се изготвени во времето кога со општината раководеше ВМРО-ДПМНЕ и Ивица Коневски

Поврзано

Неколку скопски улици утре бeз вода

Без вода утре ќе останат корисниците од булеварот Киро Глигоров, дел од населба Ќерамидница и дел улица Перо Наков...

(Фото) Протecт во знак на одбележување на годишнината од пpoпаднатиот рeферендум

Вечерва во Градскиот парк во Скопје се одржа мирен пpотест во знак на одбележување на две годишнината од пpопаднатиот...

На минување ми украле цела чанта- Во Тиквешко се краде и од нива

Во Тиквешко се краде и од нива, но и се прават измами при посредување за работа во странство. Ова...
- Advertisement -

Сегашниот градоначалник на општина Аеродром има елементарно непознавање од тоа што е направено за општина Аеродром во времето кога со општината раководеше ВМРО-ДПМНЕ и Ивица Коневски, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Од аспект на животната средина изградени се 10 нови паркови на територијата на општина Аеродром каде се заседени десетици и десетици дрва. Исто така е изградена и канализација во должина од 40 километри во руралниот дел на општината и на тој начин е решен деценискиот проблем со септичките јами кои беа најголемиот загадувач на почвата. Да го потсетиме Златко Марин дека ова се инвестиции кои се бројат во милиони. Најголемата штета за општина Аеродром ја направи токму Златко Марин и СДСМ. Раскинувањето на договорот за изградба на тениски центар кој требаше да чини 10 милиони евра и скрати 100 работни места за Аеродромци директно и наштети на угледот на општината, стои во реакцијата и се додава:

„Во отсуство на негови проекти и визија во образованието Златко Марин се фали со проекти кои се изготвени од претходнотно раководство. СДСМ не го реши проблемот со загадувањето. Општина Аеродром секој ден руши рекорди на ниво на загаденост на целата територија на Република Македонија. СДСМ и Златко Марин уште еднаш ги излажаа жителите на Аеродром дека веднаш и неодложно ќе го реши овој проблем“.

Исто така, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ, како потврда за домаќинското работење на општината оставени му се 4 милиони евра во касата на општината за да нема никакви проблеми во врска со спроведувањето на проектите, општина која е финансиски стабилна и без долгови, но за жал и тоа не го прави градоначалникот Марин.

-Наместо да се занимава со популизам да се фати со работа и да почне да ги исполнува ветувањата што им ги даде на жителите на општина Аеродром.

Latest News

Прогласен кapaнтин во Мадрид

На жителите на Мадрид, кој моментално е жaриште на инфекцијата, ќе им биде зaбрането да ги нaпуштаат домовите, освен...

Заев за Каракачанов: Тој ми е пријател и тој премногу ја сака Македонија

Претседателот на Владата, Зоран Заев, во интервју за ТВ Стар, говорејќи за пpоблемот со Бугарија, рече дека вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу...

Американските pазyзнавачки служби планирале да го отpyјат Асанж

Американските pазузнавачки служби планирале да го отpyјат или kиднапираат основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, пишува британскиот весник „Гардијан“. Деталите за оперaцијата ги раскажал поранешен вработен...

Внимавајте: Коpoнавирусот се пренесува и преку мобилните телефони

Мобилните телефони можат да го пренесат коронавирусот, сугерира истражување спроведена на италијанскиот универзитет „Тор Вергата“ во Рим. Истражувачите, предводени од професорот Џанлорето Д’Ало, откриле дека...

Прогласена вонpeднa состојба во Чешка

Чешката Влада прогласи вонpeдна состојба, која стапува во сила од понеделник, и воведе мерки кои вклучуваат огрaничување на собири и забрaнa за мјузикли и...

More Articles Like This