August 11, 2020, 10:05 am

ВМРО-ДПМНЕ и утре на средби со граѓаните во повеќе населени места

Поврзано

Унифopмите на полициjaтa дeфинитивнo и на албански

Вака ќе изгледаат двојазичните амблеми на полициските униформи. Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска потпишал нормативни акти амблемите...

Биле пoзитивни на Koвид-19 – Мајка со три деца вpaтeнa од скопскиот аеродром

Мајка со три деца кои биле тестирани во приватна клиника, сите позитивни на коронавирус, не ги послушале епидемиолозите за...

Peваншизмот на Заев стигна и во Македонски Телеком

Политичкиот реваншизам на СДСМ стигна и во Македонски телеком каде е донесена одлука за технолошки вишок со која од...
- Advertisement -

Во текот на утрешниот ден 02.07.2020 година, носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ, ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места:

-Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ја посети општина Дебар во 15:30 часот, општина Маврово Ростуше во 17:00 часот, општина Гостивар во 18:30 часот, општина Тетово 20:30 часот.

– Носител на ИЕ2, Владо Мисајловски, ќе даде изјава во 12:15 часот во населено место Визбегово. Во 18:30 часот ќе оствари средба со жителите на Ѓорче Петров во ромско маало.

-Носител на ИЕ 3, Игор Јанушев, ќе оствари средба со жителите на општина Свети Николе каде што во 10:15 часот е предвидено изјава за медиум во центарот на градот. Во 14:15 часот е предвидено да биде дадена изјава заедно со Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ локација кафе бар Феникс (центарот на градот).

Носител на ИЕ 4, Алекснадар Николоски, ќе оствари средба со жителите на село Пепелиште општина Неготино во 18:30 часот. Во 20:00 часот ќе оствари средба со жителите на село Криволак општина Неготино.

Latest News

(Фото) Kaко во kaфез, надpeaлни слики од Тајланд, еве како се одвива наставата

Надреалните фотографии од Тајланд покажуваат дека ученици одат во основно училиште, со маски, сместени во „кафези“ за социјално растојание,...

Македонски државјанин тeшкo пoвpeдeн во cooбрaќaјкa кај Саранда

Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави телевизија Ора њуз. Од се уште...

Унифopмите на полициjaтa дeфинитивнo и на албански

Вака ќе изгледаат двојазичните амблеми на полициските униформи. Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска потпишал нормативни акти амблемите да бидат и на албански,...

Биле пoзитивни на Koвид-19 – Мајка со три деца вpaтeнa од скопскиот аеродром

Мајка со три деца кои биле тестирани во приватна клиника, сите позитивни на коронавирус, не ги послушале епидемиолозите за задолжителна самоизолација и заминале на...

Peваншизмот на Заев стигна и во Македонски Телеком

Политичкиот реваншизам на СДСМ стигна и во Македонски телеком каде е донесена одлука за технолошки вишок со која од неколку илјади вработени од работа...

More Articles Like This