November 28, 2021, 7:09 pm

ВМРО-ДПМНЕ најавува: Утре во 9:30 часот нови информации од афepaта злocторничко здpyжување на полицајци кои му служат на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ за утре најавија дека ќе објават нови информации од аферата злосторничко здружување на полицајци кои му служат на СДСМ, насочени кон следење, притисоци и малтретирање на неистомисленици со власта.

Прес конференцијата ќе се одржи утре, в понеделник, 25 октомври во 9,30 часот.

Измислете прекршок и отстранете го”, “кој е на црниот список на возила на МВР за малтретирање граѓани”… и многу повеќе детали од режимот под команда на Заев и Спасовски.
Утре нови информации од аферата злосторничко здружување на полицајци кои му служат на СДСМ, насочени кон следење, притисоци и малтретирање на неистомисленици со власта, велат од ВМРО ДПМНЕ.

Latest News

(Видео) Шпионcka афepa во САД: Откриен таен советски агент испратен да го поткопа економскиот систем на земјата

Американските републикански сенатори открија таен „советски агент“ испратен во САД во 1991 година со намера да го поткопа тамошниот...

More Articles Like This