ВМРО-ДПМНЕ објави моќно видео – Верба во Македонија

  • December 8, 2016

ВМРО-ДПМНЕ објави моќно видео во кое претседателот на партијата и носител на листата во четвртата изборна единица Никола Груевски испраќа силна порака до сите граѓани од митингот одржан во Струмица. Видеото е насловено како „Верба во Македонија“, а во продолжение дознајте зошто.

Претходно «
Следно »