September 28, 2021, 11:09 am

ВМРО-ДПМНЕ ОРГАНИЗИРАНО ГО СЛЕДЕШЕ НАТПРЕВАРОТ НА ВАРДАР: Вечерва сме како и секогаш сплотени и братски собрани, но овој пат причината не е политиката, туку нашиот шампион!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Кисела Вода денеска организирано го следеше мечот од Лигата на Европа, во кој Вардар во својата историска сезона, сезона во која што македонски фудбалски клуб прв пат игра есен во Европа. Носителот на советничката листа натпреварот го гледаше во друштво на многу други луѓе, меѓу кои и кандидатот за градоначалник на Кисела Вода, Јохан Тарчуловски, инаку поранешен водач на навивачката група „Комити“.

Како што напиша Ѓорѓиевски на Фејсбук тие се собрале да му дадат поддршка на Вардар.

Фејсбук статус на Орце Ѓорѓиевски

Ние сме #СекогашМакедонија, а особено #СекогашВардар!Вечерва сме како и секогаш сплотени и братски собрани, но овој пат причината не е политиката, туку нашиот шампион! Да им ја дадеме заслужената победа на црвено-црните! #НапредВардар #ЗаНашаКиселаВода

Latest News

Љубомир Фрчкоски е пpeдлoжeн зa aмбacaдop вo OH

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска потврди дека во законодавниот дом е пристигнат предлог од Министерството за надворешни работи...

More Articles Like This