ВМРО-ДПМНЕ: Победи македонскиот народ, СДСМ треба да се подготви да биде вистинска конструктивна опозиција

Поврзано

Мендух Тачи од Заев ја побарал институцијата Финансиска полиција за да ги истражува трансферите на пари од Иран и Катар

Албанскиот портал Газета Експрес, објави детали од средбата на Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Имено порталот објави...

Жecтока реакција на ВМРО-ДПМНЕ поради нaпaдите на Заев врз медиумите

ВМРО-ДПМНЕ реагира и остро го осудува бруталното и недемократско постапување на Зоран Заев кон новинарите и медиумите, редејќи етикети,...

(Во живо) Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Видео линкот може да го погледнете тука: https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/videos/982840672177307/?v=982840672177307
- Advertisement -

Македонскиот народ ја отфрли деструктивната и антидржавна политика на СДСМ. Аболицираниот криминалец Зоран Заев, на фер и демократски избори во неделата, виде дека насилството и вандализмот што го промовираше изминативе две години веќе немаат никаков легитимитет, реагираат од владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

vmro-dpmne-2

Мнозинството македонски граѓани на аболицираниот криминалец Зоран Заев и неговата дружина му порачаа дека стигна крајот на беззаконието и платеничките револуции.

На аболицираниот криминалец Зоран Заев не му помогнаа ниту поткупите на гласачи во Куманово, ниту поткупите на гласачи во Струмица, ниту поткупите на гласачи во источна Македонија. Македонскиот народ победи. Слугите на аболицираниот криминалец Зоран Заев кои ги извршуваа неговите наредби мора и ќе одговараат пред македонските закони.

Тоа што го гледаме деновиве се последните обиди на аболицираниот криминалец Зоран Заев уште еднаш да ја фалсификува и украде волјата на Македонскиот народ и да ја пролонгира кризата.

Наместо деструктивна опозиција, СДСМ треба да се подготви да ја преземе улогата на вистинска конструктивна опозиција. Колку побрзо, толку подобро и за Република Македонија и за граѓаните кои живеат во неа.

Latest News

Градоначалник поднесе остaвка откако го прeкршил полицискиот час за да оди на забава

Градоначалникот кој го прeкрши карантинот поради Ковид-19 за да присуствува на забава, поднесе оставка. Градоначалникот на Лутон, Тахир Малик,...

Куќен притвop за раководителите на пристаништето во Бејрут додека трае истрaгата за еkcплозијата

Неколку раководители на пристаништето во Бејрут денес беа ставени во куќен притвop во очекување на истрaгата за kaтастрофалната експлозија, известуваат од Либанската Влада. Експлозијата...

(Видео) Водата од чешмите полна со кал – жителите на Синичане протестираат и на дожд, во Владата немаше договор

Во куќите во Синичане, наместо вода, од чешмите тече кал. Токму поради тоа жителите од ова село не се откажуваат и продолжуваат да протестираат....

Не е од Кина?: Руски научници тврдат дека ковид-19 во Русија не пристигнал од Кина

По истражувањето, руските научни организации открија дека коронавирусот не пристигнал во Русија од Кина, туку главно од Европа, изјавиле за Спутник во научниот центар...

(Видео) Инцидент на српскo-унгарската граница, стотина мигранти ја нападнале полицијата во обид нacилно да влезат во Унгарија

Група од околу 100 мигранти се обиделе илегално да преминат во Унгарија недалеку од граничниот премин Решка (Хоргош) на српската страна на границата, соопшти...

More Articles Like This