January 24, 2021, 10:32 am

ВМРО-ДПМНЕ пpaшyвa: “Дaли дeнec Заев дaл пoнyдa зa пpифaќaњe нa cитe бyгapcки бapaњa?”

Поврзано

СДСМ не може преку соопштенија да ја испере неспособноста на Радмила Шекеринска

СДСМ не може преку соопштенија да ја испере неспособноста на Радмила Шекеринска, реагираат денес од ВМРО-ДПМНЕ. Во прилог интегрален текст...

Aболицираниот kpиминалец Зоран Заев е тотaлно изолирaн политичар од страна на светските, но и на балканските лидери

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е тотално изолиран политичар од страна на светските, но и од страна на Балканските лидери....

Пендаровски барем еднаш нека излезе од сенката на Заев и нека одбиe да го потпише штeтниот закон за попис

Пропaднат и фaлсификуван попис ќе значи залуден трошок за граѓаните и одговорност за Зоран Заев, затоа е потребно повлекување...
- Advertisement -

Младиот Васев нека не му го држи стравот на Заев, нека одговори дали денес Заев во Софија дал понуда за прифаќање на сите бугарски барања?

Заев во паника, пола раководство му бара оставка, а другата половина се срами и му се потсмева позади грб.

Нека не ја замајуваат јавноста на денот кога се знае дека Бугарија не е единствената што вели дека треба да има вето. Каде се оние за кои Заев велеше дека ќе им го омекнел срцето. Наведната глава никој не почитува туку работа и дела какви нема Заев.

Младиот Васев нека отиде во партија и нека го праша премиерот во заминување Заев што тајно преговара во Софија. Дали денес има разговори во Софија на кои Заев има понуда за прифаќање дека Бугарија не била окупатор туку ослободител, за тоа дека не постои македонско малцинство во Бугарија и прифаќајки дека македонскиот јазик е стебло без корен.

Ако на Васев му е важна Македонија, а не фотелјата на Заев го повикуваме да ни се приклучи на народните протести наместо да ја замајува јавноста.

Latest News

(Видео) Урбан xoлоkауст во Хром: Жителите гневни поради најавената изградба на 100 нови згради

Расте гневот кај жителите на скопската населба Хром кон општината и градоначалникот Наумовски за Деталниот урбанистички план според кој...

More Articles Like This