ВМРО-ДПМНЕ: Секојдневно се докажува дека тиранската платформа е дело на Еди Рама

  • March 28, 2017

Секојдневно се нижат искази и докази дека Тиранската Платформа е дело на Еди Рама и дека истата има за цел да ја втурне Македонија во уште подлабока криза и да ја редефинира согласно визиите на соросовите играчи на Балканот, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

VMRO-DPMNE-

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е само уценет човек, кој исплашен од затвор за сите криминали што ги сторил, е подготвен да прифати буквално се и да ги реализира сите барања кои одат спротивно на највисоките државни и национални интереси.

Мнозинството граѓани на 11-ти декември одбраа кој има најдобра понуда, најквалитетна програма и најсоодветни персонални капацитети за да ја врати Република Македонија на вистинскиот пат.

Тоа беше програмата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“.

Мнозинството граѓани не гласаа ниту за Тиранска Платформа, ниту за двојазичност, ниту за дебати за химна грб или знаме. Граѓаните не гласаа ниту за нови пари, ниту за нови униформи.

Тиранската Платформа беше отпосле подметната како кукавичко јајце за да се изигра волјата на мнозинството.

ВМРО-ДПМНЕ уште во текот на преговорите кажа што мисли за Платформата од Тирана и не преговараше врз основа на истата. СДСМ, како што кажа Мухамед Зекири во целост ја прифатиле платформата.

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли уцените и ја отфрли Тиранската Платформа. ВМРО-ДПМНЕ во процесот на преговори и јавно соопшти дека нема намера да формира влада по секоја цена.

ВМРО-ДПМНЕ ја разбира загриженоста која стотици илјади граѓани секојдневно ја покажуваат низ целата земја.

Граѓаните се чувствуваат изиграни и загрозени, бидејќи СДСМ под превезот „За живот“ им донесе двојазичност и федерализација.

Заради тоа народот е на нозе !

Заради тоа Македонија се буди !

Претходно «
Следно »