ВМРО-ДПМНЕ СО ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА: Пораките на Иванов се позитивни, но треба поконкретно и точно да ги каже виновниците за кризата!

Поврзано

Кoрoнaвиpycот се шиpи во Гepoнтoлoшкитe цeнтpи – Во Ниш yaпceн директорот, во Скопје никој не oдгoвapa

Членови на Министерството за внатрешни работи во Ниш, во соработка со Агенцијата за безбедност и Јавното обвинителство во овој...

Две жeни цел мeceц живeaт на yлицa во скопски Капиштец: Имаат здpaвcтвeни пpoблeми, а нема кој да им пoмoгнe

Во скопски Капиштец има две бездомни жени, од кои едната е на 90 години, другата околу 60 години и...

Ристески: Денес е тaжeн дeн за Македонија, за ceмeјcтвaта на зaгинaтитe, за сите нас, ден на вeчнa тaгa и нeпpeбoл, на гордост и нeпoкop

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото...
- Advertisement -

Сметаме дека претседателот Ѓорѓе Иванов сосема точно и прецизно ги лоцираше проблемите со кои се соочи Р.Македонија во текот на 2016 година, како на домашен така и на меѓународен план – изјави на прес конференција по повод Новогодишното обраќање на претседателот Иванов, Антонио Милошоски

antonio_pres

– Пораките на претседателот Иванов дека нема да се согласи со било какво редефинирање на Р.Македонија во насока на бинационална држава, кантонизирање или било какво редефинирање, е порака која што треба да стигнат до секој одговорен и совесен политичар во државата и пример за тоа како се бранат националните и државни интереси – изјави Милошоски

Милошоски додаде дека се очекувало од Иванов поконкретно да биде посочена одговорноста која треба да ја сносат сите виновници за насилните протести и вандализам, поради што треба точно да се посочочи кој точно е одговорен за кризата во државата.

4 КОМЕНТАРИ

Latest News

Кoрoнaвиpycот се шиpи во Гepoнтoлoшкитe цeнтpи – Во Ниш yaпceн директорот, во Скопје никој не oдгoвapa

Членови на Министерството за внатрешни работи во Ниш, во соработка со Агенцијата за безбедност и Јавното обвинителство во овој...

Две жeни цел мeceц живeaт на yлицa во скопски Капиштец: Имаат здpaвcтвeни пpoблeми, а нема кој да им пoмoгнe

Во скопски Капиштец има две бездомни жени, од кои едната е на 90 години, другата околу 60 години и можно е да има психолошки...

Житeл на Могила со пpocтpeлнa paнa однeceн во бoлницa

На 07.08.2020 во 21:30 часот С.Н.(61) од с.Могила му се јавил на З.К.(47) од истото село кој во тој момент бил заедно со Д.А.(37)...

УХМР пoвтopнo пpeдyпpeдувa – Попладне останeтe дома, нeвpeмe доаѓа во Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи предупредува дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

Ристески: Денес е тaжeн дeн за Македонија, за ceмeјcтвaта на зaгинaтитe, за сите нас, ден на вeчнa тaгa и нeпpeбoл, на гордост и нeпoкop

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото Карпалак пред точно 19 години...

More Articles Like This