ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ на власт економијата тоне, граѓаните осиромашуваат, а единствено растат долгот, корупцијата и даноците

Поврзано

Оваа кампања ќе донесе победа за ВМРО-ДПМНЕ, зашто власта не испорача, а ние нудиме надеж и реални прогресивни проекти

Тимчо Муцунски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за пратеник во Првата изборна единица и меѓународен секретар на партијата, на вечерашната дебата...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен...

Тачи се зakани со вojна ако во идната влада нема Албанци

Влада без Албанци не може да има, таков потег може да доведе само до вojна, изјави лидерот на ДПА...

Со СДСМ на власт економијата тоне, граѓаните осиромашуваат, а единствено растат долгот, корупцијата и даноците. Криминалниот картел ја смести државата на дното на Европа и Светот според индексот на корупција. На листата на Транспаренси Интернешнл, Македонија се најде на 93 место во друштво на Гамбија, Косово, Монголија и Панама, податок кој говори дека власта предводена од аболицираниот Заев штити криминал и произведува корупција на највисоко ниво, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ.

Од партијата додаваат дека со СДСМ на власт за прв пат во историјата на Република Македонија државниот долг ја надмина психолошката граница од над 5 милијарди евра, додека пак државниот долг од над 4 милијарди евра.

„Граѓаните стануваат се посиромашни, а на сметка на тоа вицепремиерите си ги зголемуваат своите плати. Пензиите се намалуваат, а пазарџиите кои едвај врзуваат крај со крај сега се товарат со нови трошоци за да можат функционерите на СДСМ да си ги вработуваат своите роднини и фризерки.
И додека власта ја лаже јавноста дека ќе обезбеди економски раст ММФ оцени дека растот на БДП во 2018 година ќе биде 2%, што е многу далеку од ветените 5% кои толку многу ги најавуваа.“

-Ги ветуваа Гугл и Фејсбук, а не се способни да донесат ниту една инвестиција. Во ситуација кога г губиме инвеститорите, мораат да се фалат со инвестициите кои владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ги договори, а кои претходно секојдневно ги критикуваа.
На граѓаните им е доста од црнилата и злоделата кои ги нанесува СДСМ. Потребни се предвремени парламентарни избори заедно со претседателските за оваа криминална и ненародна власт да си замине, а Македонија и граѓаните да почнат да напредуваат, се потенцира во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Актуелно

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

Повеќе вести