ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

Поврзано

Три cмpтни cлyчаи, 74 нoвoзaбoлeни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи...

Дpaма: СЈО бара извинyвaњe од Стево Пендаровски

Во врска со изјавата на Претседателот на Република Северна Македонија г-дин Стево Пендаровски која ја упати по повод чествувањето...

Само во јули пoчинaлe 191 граѓанин од Koвид 19

Со втора најцрна корона статистика во Европа Македонија влегува во втората половина од летото. Четирите нови смртни случаи вчера...
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици се најрелевантни, а токму ваква е оваа анкета, спроведена од Џон Мклафин близок соработник и човек од доверба на Доналд Трамп.

На Мклафлин пишува дека во изминатата година тој соработувал со ВМРО-ДПМНЕ спроведувајќи избори. Тој посочува дека само што биле готови резултатите од анкетите за изборите на 15 јули кои покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи во 5 од 6 изборни единици.

Во првата изборна единица ВМРО-ДПМНЕ има водство пред СДСМ од 3 проценти со 28 напсроти 25 проценти за владеачката партија.

 

Во втората изборна единица ВМРО-ДПМНЕ има стабилна предност од 2 проценти. Во третата пак изборна единица ВМРО-ДПМНЕ има убедливо водство од високи 7 проценти. Зоран Заев губи и дома во четвртата изборна единица каде предноста за ВМРО-ДПМНЕ е убедливи 5 проценти.

Во петтата изборна единица предноста за ВМРО-ДПМНЕ изнесува 3 проценти. Единствена изборна единица каде во водство е СДСМ е шестата изборна единица.

Еве што неодамна напиша Доналд Трамп за соработката со како што вели почитуваната агенција за мерење на јавното мислење на чело со Џон Мклафлин.

Latest News

Државата ја втypнyвaат во цpвeнaтa зона на пpeзaдолжeноcт, дoлгoт достигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за...

Три cмpтни cлyчаи, 74 нoвoзaбoлeни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-14, Куманово-8,...

Eкcплицитнo фото: Рита Ора тoплec на плажа

Британската поп-ѕвезда со косовски корени, деновиве е на Ибица, каде одмара со друштво и со десет години постарото момче. Рита Ора веќе неколку месеци...

Мицкоски: Државата ја втурнувaaт во цpвeната зoнa на пpeзадолженocт, дoлгoт дocтигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за финансии во кои стои дека...

Германските ученици се вратија во училишните клупи

Десетици илјади училишни деца денеска се вратија во училиштата во северна Германија. Мекленбург-Западна Померанија е првата од 16 германски држави која ги прекина летните одмори....

More Articles Like This