ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ПРОТЕСТИРА ВО ШТИП: На 16. септември во недела, протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Штип!

  • September 12, 2018

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, преку својот ФБ профил повика на протестен марш во недела 16. септември во Штип

 

 Почитувани,

На 16 Септември 2018 година (Недела) со почеток во 13:00 пред црквата Св. Никола во Штип Ве поканувам да ни се придружите на Протестниот Марш на ВМРО-ДПМНЕ.

#МакедонијаЌеПобеди – напиша Јанушев во повикот на ФБ.

Претходно «
Следно »