December 6, 2021, 6:50 am

ВМРО-ДПМНЕ ocвoи aпcoлyтнo мнoзинcтвo и во coвeтoт нa oпштинa Бyтeл

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Мнозинството во советот на општина Бутел му пирипадна на ВМРО-ДПМНЕ.

Имено, на вчерашните локални избори на советничката листа во Бутел ВМРО-ДПМНЕ освои 10 советнички места, СДСМ 4, ДУИ 3, Левица 1 и АА/А 1.

И во оваа скопска општина ВМРО-ДПМНЕ ќе има апсолутно мнозинство.

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This